Açlık Oyunları

Her Dakika Biribirinden Eşsiz İletiler Paylaşma Arzusu Nereden Geliyor?

 

Hiç Düşündünüz Mü? Yakından Takip Edelim!

 

Sürekli Olarak Oradan Buradan Beğenilerek Araklanan Sözler, Fotoğraflar, vs.. Kendi Duvarımızda Yer Alması Sizce Neyi Gösteriyor?

 

El Cevap: İnsanın Öz İçgüdüsündenden Gelen Sevilme, Takdir Edilme, Sayılma Dürtüsü Onu Sürekli Olarak İter. İttikçe De İnsan Bir Şey Yapmak İster. Çünkü Bu Arzularının Tatmini Onu Her Daim Baskı Altında Tutar.İşte Eğer Bir İnsan, Bedenini Doyurması Gibi, İçinde Ki Bu Özü Doyurmazsa Yani Daha Kısa İfade İle, Eğer İnsan Gün İçerisinde Kayda Değer İşler Yapmaz; Sevilme, Sayılma, Takdir Edilme Duygularını Yaşayamazsa; En Azından Bu İletilerle Bu Halini Tatmin Etmeye Çalışır. Sanal Da Olsa Bunu Yaparak İçini Tatmin Eder, Doyurur.

 

Gene Dikkat Edilirse, İletilerimizden Sonra Her Dakika Acaba İletim Beğenildi Mi? Kaç Kişi Paylaştı Diye Yoklarız. Hatta ve Hatta Yaşantımızın Çoğu Artık Bir Ekrana Bakarak Beğenileri Saymak ve Beklemekle Geçer.

 

İşte Gene Bu Yüzden Hayatımızın Çoğunu İnternet Başında, Ekrana Bakarak Gelen Beğenileri Takip Ediyoruz. Çünkü Fiziksel Tokluk Yaşarken İçsel Yani Manevi Açlıktan Ölmek Üzereyiz. Asosyal Olan Bizler Manevi Huzuru Yakalayamıyoruz. Çünkü Söylenmekten Öteye Geçemeyen Hayatlarımız Var. Nefret, Kin, Dedikodu, Gıybet, vs.. Maneviyatımızı Doyuramadığımız İçinde Bu Açlık Bizi Bilgisayar Başında Sanal Beğenilere İtiyor, İtmekte.

 

Sonuç Olarak Gün İçerisinde Değerli Bir Şey Yapamayan, Üretemeyen İnsan Her Daim İçinden Gelen Dürtüyü, Açlığı Bastırmak İçin Bu Tarz Yollara Başvurur. Geçici Bir Keyif, Tokluk Hissetsede Bu Açılık Her Daim Baki Kalır.

 

Bedenen Tokluk Manen Açlık İşte Budur. Uzaklara Bakmaya Gerek Yok. Halimiz Ortadadır. Vesselam. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.