Özgürlük Narası!

Şu Günlerde Çok Duyar Olduk;

”Özgürüz! Özgür Olmak İstiyoruz! Bu Hayat, Beden Benim! Benim İnancım! Benim Ahlakım! Benim De, Benim”.. vs vs..

Ve Genelde Bunu Söyleyenlerin Analizin De, Çok Garip Lakin Hep Aynı Tiplemeler Çıkıyor.

Çoğu Kadın ve Eşcinseller.

Ne Garip Değil Mi! Aralarında Hiç Erkek Yok! Yani Bir Erkek Görmedim Ki, ‘Ben Özgür Olmak İstiyorum, Özgürüm, Bu Beden Benim.. Diye Nara Atsın, Cazgırlık Etsin!

Evet Cazgırlık Etsin Diyorum Çünkü Bu Yakarışların Üslubu Edep Sınırlarının Hep Dışında Yer Alıyor. Yani Toplumsal Bir Sorun Olarak Kabul Ettiğimiz Var Sayarsak; Bu Sorunun Tartışılması Gereken Yerler Bellidir. Sosyologlar, Psikologlar, Profesörler, Eğitmenler Yani Kısaca Bilim İnsanları. Ancak Görülüyor ve Teşhis Ediliyor Ki, Kendimizce Haklı Olduğumuz Konuyu Anlatmaktan Bile Aciz Yaşıyoruz.

Saldırarak, Hakaret Ederek, Aşağılayarak, vs vs .. Düşüncemizi Karşı Tarafa Empoze Etmeye Çalışıyoruz. Ne Acı Değil Mi!

Eşcinsellik: Doğmatiktir. Yani Aslında Doğuştan Başlar Bu Haller. Zaman İçerisinde Gelişir Veyahut Uykuda Kalır. Anne ve Babanın Cinsi Hallerinden Doğar. Bilinçsizliğin Neticesidir. Uzun Konu Şimdi Konumuz Da, Bu Değil. Kimse Aslında Eşcinselliğe Karşı Değildir. Yani Nice Eşcinsel Vardır Ki, Kimse Bilmez, Tanımaz. Toplumun Gizli Hallerinde Yaşar. Ancak Sorun Gözümüze Soka Soka, Devrimci Ayağında, İsyankar Bir Hal İle, Hatta Bu İsyanını Haklı Görerek Bundan Kazanç Sağlayan Tipler. Kimse Senin Eşcinsel Olduğuna Bakmaz Eğer İNSAN GİBİ Yaşıyorsan. Ama Sen Kalkıp Aciz Bedenini Bir Alet Olarak Kullanıyor ve Sanki İntikam Almak İstercesine Nicesini De, Bu Tuzağa Çekersen.. İşte Orada Dur Derler!!!

Ve Ne Gariptir Ki, Eşcinsel Kadınları Pek Ortalıkta Göremezsin. Sessiz Sakin Yaşarlar Kendi Çevrelerinde Ancak Erkek Tayfası Esas Cazgırlığı Yapan Taraf Olur. Yani Bir Kadın Eşcinseli Kendini Pazarlayarak Göremezsin, Nadirdir Ancak Erkeğin Eşcinseli Sokak Başlarında Avını Bekler. Bir Garip Hal Daha!!

Şimdi Çoğumuz Şehirlerde Yaşıyor Ya Da, En Azından Şehir Hayatının Tadını Biliyoruz. Hallerini Yaşıyoruz. Doğal Hali İle Beşerler Kendi Meşreplerinde Kümeleşirler. Bu Da, Doğmatik Gibidir. Bir Kuralı İspatı Yoktur Ancak Kendi Halinde Semt Semt Adeta Tipler Paylaşır İstanbul’u. Yani Cihangir’de Genel Olarak Oyuncu Tayfasını Bulursun. Barlar, Kafeler, Klüpler, vs vs.. Uyuşturucu, Alkol, Kumar, Seks, vs .. vs.. Her Şey Vardır. Giyim Konusunda İse Herkes İstediğini Giyer, Tozar. Ne Yapmak İsterse Yapar Yani.

Peki Ne Oluyor Da, Hala Özgürlük Narası Atılıyor. Hayırdır!

Sapkın Yaşamlarınızı Bizlerin Evine Sokamadığınız İçin Mi, Kızgınsınız! Yoksa Mutsuz, Arsız, Çaresiz, Ümitsiz Yaşamlarının Sıkıntısı Mı Sizleri Boğuyor Da, Olmak İstediğiniz Lakin Bir Türlü Olamadığınız Yaşamlara Saldırıyorsunuz!

Evet Evet. Bilinç Altın Da, Bu Vardır. Lakin Onlara Bok Atan, İteleyen, Hor Gören, Yeri Geldi Mi, Şiddet Uygulayanların Hali De, Aynıdır. Her İki Taraf Da, Aslında Birbirinin Hayatına Özenir, İçten İçe..Oysa İnsan Gibi Yaşayan Her Birey, Önce Kendine Sonrasında Çevresine Saygı Duyar. Senin Kuralların Olmayabilir, Sen Uluorta Sevişmek, Soyunmak, İstediğin Gibi Yaşamak İstersin Lakin Toplumsal Ahlak, Milli Duruş, Görenek, Gelenek, Örf, Adet Vardır. Evet Belki Bu Kavramlar Sana Varoş Gelir Ancak Gerçeği Budur. Aile Terbiyesi Alamayan Nice Gencin Halidir Aslında. Görmemiştir Veyahut Çevresinde Ki, Kötü Örneklerden İsyankar Hal Edinmiştir.Yani Bugün Nice Deist, Ateistin Hali Gibi. Gördüğü, İşittiği, Yaşadığı Kötü Örnekler, Haller Yüzünden Ön Yargı İle Kendini Aslında Cezalandırır. Çünkü Toplumsal Tabular Nicesini Yanlışa Sevk Eder.

Elinde Tesbih, Sakalı, Namazı, Baş Örtüsü Olanı İmanlı Sanmak, Müslüman Sanmak, İnançlı Sanmak Yüzünden Olur. Yani Zanlar Hepimizi Bir Yere Savurur Da, Göremeyiz. Beşerin Şekli Değil De, Özünün Değerli Olduğunu Çok Azımız Bilir, Yaşar, Takdir Eder. Ne Mutlu Ki, Öyle Yaşayanlara.

Sonuç Olarak Belki Çok Uzattık Konuyu, Af Buyurun!

Ancak Bu Toplumsal Yaranın Merhemi Bağırarak, Küfür Ederek, Dışlayarak, Asıp Keserek Olmuyor, Olmazda.

İmansız Akıl Edepsiz Olur. Edepsiz Beşer İse Her Şey Olur!

Bu Sebeple, Dikkatli Olmak Elzemdir. Bu Aziz Ülke Müslümandır. Müslüman Gibi Yaşamak Zorundadır. Yok Ben Müslüman Değilim Diyorsa Da, Müslümanlara Saygılı Olmak ZORUNDADIR! Herkes Ama Herkes Had Bilmek Zorundadır. Ancak Unutulmamalıdır Ki, Müslümanım Diyenin De, O Tiplerin Cebinde Elleri Gezmemelidir. Vesselam.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.