Ön Söz

Kürşat Burak Çağıl; yazdıkça gelişen ve geliştikçe büyüyen adam… İlk romanı Kod Sıfır I. Bölüm Atatürk’ün Son Vasiyeti’ni okuduğumda anlamıştım bu adamın “Matruşka ” olduğunu. İçinden bir yenisi çıkıyor ve her yeni gelen şaşkınlığımı daha da artıyordu. Kod Sıfır II. Bölüm Yonca Operasyonu’nu okumak için elime aldığımda kurduğu bağlantılara, kurgularına hayran kalmıştım. Ama itiraf etmeliyim ki, beni en çok etkileyen roman şu an okumak için sabırsızlanarak ellerinizin arasında tuttuğunuz Kod Sıfır III. Bölüm Cinler Alemi oldu. Başta söylediğim “yazdıkça gelişen, geliştikçe büyüyen adam” cümlesini kitabın sayfalarını çevirdikçe anlayacak ve göreceksiniz.

Size de olur mu bilemiyorum ama ben bazı kitapları okurken yaşarım. Sanki bir film izliyormuşçasına bütün sahneler canlanır gözlerimin önünde. Bunun sırrı da yazarda. O kadar başarılı bir anlatımla karşılaşıyorsunuz ki; yaşamamak, hissetmemek mümkün değil. İşte Kod Sıfır III. Bölüm Cinler Alemi de benim için film tadında bir roman. Kurgular, anlatımlar o kadar başarılı ki. Bilmediğimiz bir dönem, bir geçmiş ve hepimizin bildiği günümüz gerçekleri arasında öyle başarılı bir bağ kurmuş ki, okurken zaman zaman insan acaba olabilir mi demekten alamıyor kendini. Öfke, hırs, acıma, nefret, hayranlık v.b. bütün duygular var bu romanda. Bir cümlede acıyorken peşinden nefret duyuyorsunuz. Kızgınlığınız bir anda hayranlığa dönüşebiliyor.

Merkez ve Çember arasındaki zorlu mücadele daha uzun zaman devam edecek gibi görünüyor. Bu bölümde aklınızdaki soruların cevaplarını bulacaksınız. Ama bir sonraki bölümü gene heyecanla beklemenize neden olacak yeni sorularınız da olacak. Yeni oluşumlar, yeni bilgiler öğrenecek ve bağlantıların nerelere varacağını merakla bekleyeceğiniz yeni bir bekleyiş süreciniz olacak.. Öyle görünüyor ki, Kürşat Burak Çağıl bir sonraki bölümde de bizleri şaşırtmaya devam edecek.

Bir sonraki bölümde görüşmek üzere hepinize yeni serüvenimizde keyifli bir yolculuk diliyorum…

Aslınur BAKAN

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.