Ön Söz I

Bu kitabı eline alanlar, ön sözde; ya yazarın ya da yazın dünyasının isim yapmış kıdemlilerinden birinin cümlelerini okumayı bekleyeceklerdir.

Kitaplarla tanışıklığı, ilkokulda, yaz tatillerinde, eniştesinin okuması için ona verdiği kitaplarla başlayan, ilkokul 4. sınıfta daha çok kitap okuyabilmek için tamamen kendi özgür iradesiyle kütüphaneye üye olmakla devam eden ben, hâlâ okumaktayım. Çoğuna göre marifet değil elbet; ama hem okudum hem yazdım.

O yüzdendendir ki, şimdi Kürşat Burak Çağıl’ın kitabının ön sözünü de ben yazıyorum. Kendisinden değil, herhangi bir okuyucudan dinleyin diye.

Bu kısmı okuyorsanız, biyografiyi de okumuşsunuzdur. Nerede yemek yediğimize önem verdiğimiz gibi, okuduğumuz kitabı kimin yazdığını bilmek de önemlidir. Okuduklarımız bizi mutlu edebilir, üzebilir, ufkumuzu açabilir, bilmediğimiz şeyleri öğretebilir, midemizi bulandırabilir. Bu nedenle kitabın çıktığı mutfağı ve onu yazan ellerin merkezi olan beyni tanımak çok önemlidir.

Tek bir sokağın sahip olduğu birçok yön gibi, Kürşat Burak Çağıl’ın varlığı da çok yönlü. Sizce, beyni bu kadar farklı ve başarılı kapılara açılan yollara sahip biri, sıradan bir kurgu yazabilir mi? Kararı elbette siz vereceksiniz, kitabı bitirdikten sonra…

Itır Sema Ertaş

Editör

Itır Sema Ertaş
Itır Sema Ertaş

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.