Ön Söz I

Biz Türkler tarihin akışını her zaman değiştirmiş hatta daha da ileri gidip tarihi yeniden yazmış, bu uğurda savaşmaktan asla geri durmamış bir ulusuz. Ancak son yüzyılda bizim savaşarak yazdığımız tarih, bu savaşın arka planında gizlenen ve gerçekte kim oldukları asla ortaya çıkmayan birileri tarafından değiştirilerek ders kitaplarımıza bile bu haliyle girmiştir, maalesef!

Araştırmacı yazar Kürşat Burak Çağıl, Cumhuriyet döneminin değiştirilmiş tarihini adeta sil baştan kaleme alma yürekliliğini göstermekle kalmıyor, KOD 0 serisi boyunca uzak tarihi bile adeta sil baştan yazıyor.  Bunu yaparken sadece somut verilere dayanmakla kalmıyor, bu verilerin sağduyu ile yorumlanmasını da kendi silahı olarak kullanıyor.

Doğru diye bildiğiniz her şeyin aslında yalandan ibaret olduğunu öğrenmeye kim ne kadar hazırdır bilemiyorum, ancak okuyacağınız her satırda yeni bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalacaksınız. Özellikle Cumhuriyet tarihini neredeyse sil baştan öğrenmek zorunda kalacaksınız ve bu sizi kimi zaman rahatsız edecek, kimi zaman gözlerinizi dolduracak, kimi zamansa yumruklarınızı öfkeyle sıkmanıza sebep olacak.

Kitabın Merkez konusunda yer alan detaylar Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili bilgilerinizde ciddi biçimde erozyona uğrayacak, buna şüpheniz olmasın. Etrafı her zaman kalabalık olan Atamızın, gerçekte tüm o kalabalık arasında ne denli yalnız kalmış olduğuna şahit olacaksınız. Daha da önemlisi savaşmaktan kendi sosyal hayatına vakit kalmamış olan Mustafa Kemal’in aslında gerçek bir aşk adamı olduğunu da öğreneceksiniz. Belki de okurken en çok canınızı yakacak olan satırlarda ise, Atamızın sevdiği, değer verdiği her insanın elinden adeta zorla çekilip alındığına, ya öldürüldüklerine ya da ona ihanete mecbur bırakıldıklarına şahit olacaksınız.

Kurgusal açıdan ilk kitaba paralel bir sürükleyiciliğe sahip olan Kod 0 – Yonca Operasyonu, tabiri caiz ise gerçek bir bomba patlatıyor Atatürk’ün hayatıyla ilgili.

Atamız hayata gözlerini yumduğu son güne kadar hummalı bir çalışma içindeydi, öyleydi çünkü cephede savaştığı düşmanın gerisinde durmuş, yüzünü göstermeyen başka bir düşmanın varlığının farkına varmıştı. Ve o düşman an be an onun canını alıyor, bedenini gün be gün zayıf düşürüyordu. Atatürk, er geç bedeninin iflas edeceğinin farkındaydı ve gizli bir plan hazırlığı içindeydi, zamanı az kaldığı için gece gündüz bu plan üzerinde çalışıyordu. Atamızın üzerinde çalıştığı ve ölmeden kısa bir süre önce kavuştuğu öz oğluna emanet ettiği bu gizli plan aslında onun gizli vasiyetiydi!

Yazarımız Kürşat Burak Çağıl ilk kitapta bahsi geçen Atatürk’ün gizli vasiyetini her yönü ile deşifre ederek bizi bir kez daha sendeletiyor!

İlk satırlarda dediğim gibi, bu gerçeklere ne kadar hazırsınız bilemem ancak artık bildiğim bir şey varsa o da Atatürk’ün bir değil, iki devlet kurmuş olduğudur. İlki, hepimizin bildiği gibi Türkiye Cumhuriyeti… İkincisi ise…

İkincisine ait tüm detayları az sonra okumaya başlayacaksınız!

Furkan EREN

Senarist

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.