Kod Sıfır 2.Bölüm

Araştırmacı Yazar Kürşat Burak Çağıl’ın Ekim 2006 yılında yazmaya başladığı KOD 0 (kod sıfır) adlı romanı, yıllar süren araştırmaları sonucunda ortaya çıkmıştır. Eserin I. bölümünün (Atatürk’ün Son Vasiyeti) yazımı 7 ay sürmüştür.  I.bölümün taslağı 609 sayfadan oluşmaktadır. II. Bölümün (Yonca Operasyonu) yazımı ise 10 ay sürmüş ve Kasım 2009’da bitmiştir. Eser yaklaşık olarak 500 sayfadan oluşmaktadır. Kod Sıfır Romanı toplam  3 bölümden oluşmaktadır.

Yazar; romanın kapak tasarımını İsmail Bayram ile beraber yapmıştır. Arka kapak fotoğrafını kendi çekmiştir. Bütün eserin redaksiyonu ise, büyük bir özveri ile çalışan Aslınur Bakan tarafından özenle yapılmıştır. Eser artık yazarın kendi yayınevi olan BuraKitap’dan çıkmaktadır.

Kod Sıfır II. Bölüm kısaca;

1430 yılında Moni Vlatadon Manastırı’nda (Selanik)  Rum Kızı Maria’nın görmüş olduğu rüya neticesinde bu rüyanın bir kahaneti simgelediği ortaya çıkmıştır. Dünyada ki en eski örgüt olan Agartha’nın bir kolu olan Çember Teşkilatı için bu rüya çok önem teşkil etmektedir. Maria’nın babasıda bu örgütün bir üyesidir.Rüyada Maria Mavi Gözlü bir Bebek görür ve yakın zamanda bu toprakların Türkler tarafından işgal edileceği ve bu bebeğin bu topraklarda doğacağını söyler. Çember için bu önlenmesi gereken bir gerçektir.  Maria’nın görmüş olduğu bebek; Mustafa Kemal Atatürk’tür.İyilerde kötülerde bu bebeğin peşindedir.Çember ne yapıp edip bu adamın büyümeden ortadan kaldırılmasını emreder.Ancak iyiler Mustafa’yı daha önceden keşfeder ve koruma altına alır. Merkez Yonca Operasyonu adı altında; çocukluk arkadaşı olan Salih,Ali Fuat, Nuri ve Mustafa’yı yakın takibe alır. Onları gizliden gizliye askeri açıdan yönlendirir.  Sonrasında ise Merkez bu 4 gence gerçeği açıklar ve teşkilata girmeleri teklifinde bulunulur. Kabul görülen teklif sonucunda 4 genç özel olarak yetiştirilir, yetkilendirilir ve korunur. Ancak Çember Mustafa’nın varlığını sonunda tespit eder. Ve yok edilmesi içinde düğmeye basar.  Yapılan 41 defa olan suikastlerin altında hep aynı güç vardır. Ancak farklı bir güçte sürekli olarak onu korur. Sonrasında Merkez içine sızan köstebekler sayesinde Merkez deşifre olur ve tek tek kurucu üyeleri öldürülür.  İki kişi ihanet etmiştir. Birisi kurucu üyelerden biriside Merkeze bağlı kişiden. Ne zaman ki Merkez’in son adamı da öldürülür sıra Mustafa’ya gelir. Hain plan devam eder ve sonunda en yakınları dahil olmak üzere bütün sevdikleri öldürülür. Mustafa’da yakın Mason doktorları tarafından zehirlenir. Kurtulamayacağını anlayan Mustafa çalışmalarına son gaz devam eder. Vasiyetnamesini bitirir. Oğlunuda bu yüzden herkesten gizli tutar. Öldürülmesinden korkar.  Sonrasında ise Mustafa hayatını kaybeder ve iki yakın dostu tarafından oğlu yetiştirilir ve yeni oluşum olan MERKEZ kurulur.

Bu eserde ismi geçen kişi ve kurumlar Kurgu’nun güçlenmesi için birebir aynı olarak kullanılmıştır.

Ancak gerçekle hiçbir alakası yoktur.

Eser, TAMAMEN hayal ürünüdür.

Kod Sıfır 2.Bölüm” için 27 yorum

 1. sorum şu kürşat bey 1. bölümün sonunda binadan yer altı şehrine inerken kalmıştı niye ordan devam etmiyorda geçmişe gidiyor yoksa 3. bölümemi saklanıor?? aydınlatırsanız sevınırım

  Beğen

 2. bu nasıl olay anlamadım 1. bölüm sonunda 1 binaya giriyorlardı ve orda bitmişti şidi ordaki karakterlere noldu ? Niye ordan devam etmiyor? benim elde ettiğim bilgilere göre 1.bölüm geçmişi 2.bölüm şimdiki zamanı 3. bölümde geleceği anlatcak diye buyurmuşlardı bize hepsi yalan mı oldu ya da yalanmıydı? film projesı vardı iptal mi oldu? uzaylılar artık yok mu kıtapda? kitabı gercekten yazamaya mısıra mı gıttınız ? bize aydınlatırsanız sevıncem tesekkur ederım.

  Beğen

  1. Selamlar,

   Öncelikle yakın ilginiz için teşekkür ederim. Sizin elde ettiğiniz bilgiler nereden geliyor ve bana ait bir romanın detaylarını kimler size buyurmuş açıkcası anlamak da zorluk çektim. Böyle bir birim mı var acaba? Bu bir roman. Nerden nasıl başlıyacağına izin verinde yazar karar versin. Sizlerde okuyun yorumlayın. Ama eleştirmeyin. Açıkcası ben sizin 2. bölümü okuduğunuzada inanmıyorum. Sanırım sitedeki özetleri okumuşsunuz. Eğer romanların ikisinide okumuş olsaydınız, zaten bölümlerin birbirine dolaylı olarak da bağlı olduğunu bilirdiniz.

   Saygılar Sevgiler..

   Beğen

 3. slm ben burak kod 0: 1. bölümü yeni aldım.kitabınızı gizemli araştırmalar yaparken tesadüfen gördüm.öncelikle sizi tebrik ediyorum.bu kadar gizemli konunun bir arada toplanması süper olmuş.”Kod 0″ üç bölümden oluşuyor demişsiniz 2. bölümü zaten piyasada 3.bölüm ne zaman çıkacak.Şu an 3. bölümü yazıoyormusunuz yoksa yazacakmısız? bilgilendirirseniz mutlu olurum.

  Beğen

   1. konu nasıl devam edecek peki??….ayrıca tebrik ederim çok güzel kitabınız soluksuz okudum şimdi yonca operasyonuna başlayacağım….

    Beğen

 4. İnanılmaz birşey bu sonunda dört gözle beklediğim kitabınız çıkmış ve hemen sipariş edeceğim…
  İlk kitabınız “Kod : 0 ” arkadaşımın tavsiyesi üzerine okumuştum ve hayran kalmıştım tek sıkıntım kitabın sonunun çok merak uyandırıcı ve aklımıza takılan soruların cevaplanmadan kitabın bitmesiydi…Bütün arkadaşlarıma tavsiye ettiğim harika bir kitaptı kısacası…
  Şimdide biraz geç kalmış olsamda yeni kitabınız çıktığını tesadüf eseri öğrenebildim…
  Ellerinize sağlık simdiden umarım en yakın zamanda bizi 3. kitabınızlada buluşturursunuz…
  Saygılarımla…
  Çiğdem

  Beğen

 5. Ben kitabınızı 1 saat önce bitirdim.Hala etkisindeyim.İkinci bölümü hemen alıcam.Ben kitap okumayı hiç sevmezdim bu kitap sayesinde sevmeye başladım.Elinize sağlık

  Beğen

 6. kürşat bey kitabınızda okuduğum türk ajanlarının yetişmiş olma hayali bile beni çok heyecanlardırdı ve ümitlendirdi..kitabın 2.bölümü için neden bukadar beklediniz?ayrıca kitapta çok fazla türklük işlenmesi bana ergenekonu hatırlattı ama yinede çok beğendim elinize sağlık .

  Beğen

 7. İyi akşamlar.

  Ben KKTC’den Mustafa Özbilgehan.13 yaşında olduğum için annemin “o kitap sana ağır gelir, bırak sonra okursun.” vb. uyarılarına rağmen kitabı bir çırpıda [anlayarak] bitirdim. “Yonca Operasyonu’nun” KKTC’de satılmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

  ~Sevgiler~

  Beğen

  1. Selamlar,

   Öncelikle yakın ilginiz için teşekkür ederim. Bundan 20 yıl önce bu olay olsaydı sanırım anneniz haklı olabilirdi. Ancak şimdi ki nesil yani sizlerin idrak ve algılamanız çok hızlı ve geniştir. O yüzden algıları açık olan insanlar için bu eser aydınlatıcı bir unsur olacaktır.

   Kod Sıfır 1. ve 2. bölümü okudunuz sanırım. Yakında 3. bölüm çıkacaktır.

   Eselerim Kıbrıs’a yonlanmaktadır. Sanırım idefix gönderim yapmaktadır.

   Saygılar.

   Beğen

 8. tek kelimeyle müthiş bir kitap yazmışsın kardeşim..ilk kitabını okudum bu hafta 2.sine başlıyorum özete bakılırsa 2.kitapta ilki gibi ilgi uyandırıcı nitelikte…3.kitabını merakla bekliyorum..ellerine sağlık kalemine kuvvet..

  Beğen

 9. Yine çok etkileyici bir kurguydu. Ağlattınız beni… III. Bölümde bizi neler bekliyor daha çok merak etmeye başladım. Ellerinize sağlık.

  Beğen

 10. selamün aleyküm Kürşat Bey, kitabınızın ilkini okudum 2 ci bölümüne kısmet olmadı ilerliyen zamanda kısmet ise okuyacağım,sormak istediğim bu bilgileri nerden buldunuz gerçekten merak etim? . Kitabınız gerçekten hariha olmuş, tebrik edrim.. Saygılar

  Beğen

  1. Selamlar,

   Öncelikle göstermiş olduğunuz yakın ilgiden ötürü çok teşekkür ederim. Bir çok kez sorulmuş olan soruyu sordunuz ancak bu eserin bir ROMAN olduğunu düşünürsek ki öyle dir. Bir kurgudan ibaret olduğunu bilmek lazım.

   Saygılar Sevgiler.

   Beğen

   1. slm Kürşat Bey, öncelikle cevap için teşekürler, kurgu diye adlandırmışınız bu kadar gerçek kurgu bir insan kurgulaya bilirmi?

    Beğen

   2. Selamlar,

    Çok Eskilerden Bir Söz Vardır. ‘Üzümünü Ye! Bağını Sorma Diye!’ Size Daha Ne Desem Ki? Sorulacak Soru Bence Herkesin Kendisinedir. Ya Bu Anlatılanlar Gerçek İse? Ya Da Değilse?

    Selamlar.

    Beğen

 11. bn kitabnızı yeni bitirdim ama kafam o kadar karıştı ki kitapta konusu geçen bi kaç şeyi okumadan önce hocalarımla tartışmıştım. kendimi Algan gibi hissediyorum şu anda. biliyorum kurgu ama acaba? diyorum sürekli

  Beğen

  1. Selamlar Aylin Kaya,

   Öncelikle göstermiş olduğunuz yakın ilgiden ötürü teşekkür ederim. Kod Sıfır eserlerinin belkide en ilgi çekici yani Kurgu ile Gerçeğin birbirine olan harmanlanmasıdır. Bu sebeple okuyucuların biraz olsun aklı karışır, çözüm yolları arar. Aslında eserin yazılım amacı işte bu sorgulamanın yapılmasıdır. Yani her okuduğumuza inanmamak ve gerçeklerin gün yüzüne çıkması için detaylı bir araştırma yapılmasıdır. Eserin Roman olduğunu düşünürsek, gerçekçilik ancak bu kurgu içerisinde saklı bir hazine gibidir. Eserlerin yazarı olarak sizlere ancak bu kadar bilgi verebiliyorum. Ayrıca eserlerin 3. bölümü çok yakın bir zamanda çıkacaktır. Devamıda geliyor.

   Saygılar Selamlar.

   Beğen

 12. 2 kitabi seve seve okudum. çok etkileyici ve bence insanüstü bir hayal gücü ile yazılmışlar elinize sağlık kurgulama da gerçekle hayal arasında kafa karıştırıcı ve düşündüren ince bir çizgi gibi…3. kitabi da çok merak ediyorum. başarılar 🙂

  Beğen

 13. eserlerinizle yeni karşılaştım ve birinci kitabı bir solukta okudum ama şuanda piyasada hiç bir yerde 2. veya 3. kitabınızı bulamadım

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.