Kod Sıfır 3. Bölüm Son Halife Cinler Alemi

Kod Sıfır 3. Bölüm
Kod Sıfır 3. Bölüm

O‘nun Hakkında Çok Şey Yazıldı, Çizildi. Ama Çoğu Zaman Yazılanlar Yazanların Egoları İle Birleşti. Herşey Söyledi Ona. Nice Hakaretlerin Yanında Eşsiz Kelimelerle Süslendi Biyografisi. Herkesin Olmak İstediği Ama Olmak İçinde Bir Çaba Sarfetmediği Nadir İnsanlardan Biriydi. Evet O: Birilerine Göre Kahraman, Birilerine Göre İse Kafir Denilecek Kadar Günahkardı. Lakin Herşeye Rağmen Aldığı Her Kararla Tarihe Altın Harflerle Geçecek Kadar Da Yürekliydi.

1880’lerin Çocuğu Olduğu Halde Şimdi Bile Onun Kadar Radikal, Kararlı, Azimkar ve Cüretkar Kimse Olmadı, Olamadı. Herkes Bir Bakıma Oturduğu Yerden Ahkam Keserek Onu Yargıladı. İşin Garip Tarafı Onu Yargılayanlar Ne O Dönemde Nefes Aldıı Ne De Onun Çektiği Sıkıntıları ve Sorumluluğu Anlayabildi. Tüm Dünya Ülkeleri Bir Sırtlan Misali Osmanlı’nın Ensesinde İken, O Ne Saltanatlığı Arzu Etti Ne De Krallığı. Her Daim Türk Dedi. Türk’ten Gayrı Söz Etmedi. Ettirmedi. Evet Onun Hataları Vardı Hem De Çok. En Büyüğü İse Toprağına, Milletine, Bayrağına, Namusuna Ölümüne Bağlı Olması İdi. Bu Yüzden Ona Türklerin Atasına Denilecek Kadar İleri Gidilerek ATA-TÜRK Dendi. Çünkü Türk’e Türklüğü Hatırlattı, Yaşadı, Yaşattı.

Bugüne Kadar Hiç Okumadığınız Bir Tonda, Onun En Hassas Olduğu Yanları İle, Aşkları, Nefreti, Deli Yürekliliğini Adım Adım Bu Eserde Okuyacaksınız. Evet Belki Bir Çok Atatürk Kitabı Yazıldı, Edildi.. Lakin Böylesi İlk Defa Kaleme Gelme Cesareti Gösterdi ve Yayınlandı. Toplamında Beş Bölüm Olan Kod Sıfır Serisi Eserlerimin İlk Üç Bölümü Sizlerle Buluştu. Tahmin Edemeyeceğiniz, Fedakarlık, Özveri, Mücadele Gösterilerek Bu Eserler Yazıldı. Şahsım Adına Şunu Söyleyebilirim Ki, Bu Eserleri Yazma Tecellisi Bana Verildiği İçin Önce Rabbime Şükrediyor ve Siz Değerli Okurarımın Akıl ve Gönül Sofrasına Sunuyorum. Saygılar Sevgiler Vesselam. (KBÇ)

Kod Sıfır 3. Bölüm

 

 

Dünya’nin İlk ve Tek; İstihbaratı Cinler Alemi Tarafından Yapılmış ve Yazar Tarafından Kurgulanıp Kaleme Alınmış Bir Türk Romanıdır.

İşte o an Algan nefessiz kalmıştı. Korkusundan değildi bu anı. Beklemediği bir yumruk gibiydi. Yüzünün ortasına gelmişti. Allak bullak olmuştu. Nasıl yani diyordu içinden. Nasıl yani? Yanı başında beliren resimler ise bu güne kadar hiç görmediği nitelikte idi. Garip garip şekiller görüyordu. Cinleri görebiliyordu. Ürkmüştü. Tüyleri diken diken olmuştu. Her anın içinden çıkıp, önünden geçip gidiyorlardı. O kadar çok hızlı hareket ediyorlardı ki, sadece gözleri ile onları takip edebiliyordu. Tatlı bir huzur ama korku içinde kalakalmıştı.

Cindukan’lar Geliyor!

Yazar:

Araştırmacı Yazar - Düşünür - Fikir Adamı - Şair

Kod Sıfır 3. Bölüm Son Halife Cinler Alemi” için 8 yorum

 1. Kod 0 3.bölümü kısa sürede okudum, diğer 2 bölümüde okumuştum. Bu etkileyici Kurgu karşısında insan düşünmeden edemiyor… Konular gerçekten etkileyici ve şaşırtıcı devamını bekliyoruz…

  Beğen

 2. Şu ana kadar Atatürk hakkında yazılan hiçbir eseri okumadım.İlk defa bu eserlerle birlikte Ata’mızı en şeffaf haliyle öğrendim.Benim inançlarım da aynı yöndedir.Türklük ve İslamiyet bu kadar anlamlı anlatılmazdı.Bu iki değerin Ata’mızla birleştiğine her zaman inandım.Şu ana kadar bize enjekte edilen ve tabu haline getirilen,ayrıca gerçeklerin önüne örülen duvarları yıktığınız için çok teşekkür ederim.Bölümlerin son ikisini de umarım en kısa zamanda okumak nasip olacaktır.SAYGILARIMLA…

  Beğen

 3. Bir kitap Düşünün… (Kod Sıfır)

  Yıl 2008 o zamanlar gemide makine teknisyeni olarak çalışıyordum ve 19 yaşındayım, bir hafta sonu evime geldim. Tabii gemide çalıştığımız için sosyal aktivitemiz yoktu, tüm zamanımı gemide geçiyordum. Tam bir kitap kurdu olmuştum elime geçen bütün kitapları sıkılsam da okuyordum, neyse yine kitaptan sıkılarak televizyonu açtım. Kanalları tek tek gezerken Ülke tv’de bir program dikkatimi çekmiş ve ona odaklanmıştım. Kod Sıfır Kitabı’nın yazarı Kürşat Burak Çağıl Atatürk’ten bahsediyor kafamda soru işaretleri oluşturuyordu. Tüm dikkatimi programa vermiş adeta kilitlenmiştim. Programın sunucusu kitabı tanıtıyor ve bölümler hakkında kısa kısa bilgiler aktarıyordu. Atamız’ın hayatından tutun genel konular hakkında kurgulanmış ve roman haline getirilmiş, üzerinde çok çalışılmışa benziyordu.Program bitiminde bilgisayarımı açmış Atatürk’ün manevi oğlu’nun gerçek oğlu olduğu iddia edilen Abdurrahim Tuncak’ın hayatına bir göz atmış, iddiaları araştırıyordum. Normal bir yaşantısına karşın sülieti Atamıza o kadar benziyordu ki afallamış hatta dona kalmıştım. Artık kafaya koymuş ne olursa olsun o kitabı okuyacaktım. Bu arada gemide mesaim öğleden sonra başlayacaktı. Kafam rahat ve kuşkulu bir şekilde sabah erkenden yola koyulmuş ve ne olursa olsun o kitabı bulacaktım. İlk olarak Kadıköy’deki kitapçılardan başladım. Her dükkana soruyor ama bulamıyordum ,iyice ümidimi kaybetmiş her dükkana tek tek soruyordum belki bir umut bulurum diye. Yaklaşık olarak saat öğlen 12’ye geliyordu. Tam ümidimi yitirmişken küçük bir dükkan gözüme takıldı dua ediyordum artık bulayım diye. En son dükkanda kitabı bulmuş ve sanki tüm dünya benim olmuş gibi çocuklar gibi seviniyordum. Gemiye doğru yol aldım ve vapurda kitabı okumaya başlamıştım. Okadar heyecanlı okuyordum ki neredeyse her satırın altını çizerek dipnotlar alıyor, ajandama yazıyordum. Kitap o kadar akıcı olmuştu ki benim için, neredeyse nefes almıyordum. Gemiye geldim makina dairesi derken gemiyi devralmış, kontroller ve bütün işleri bitirmiş kitaba odaklanmıştım. Beykoz korusu sahilinde gemimiz uykudaydı. Ben ise kitap başında okudukça okuyor dehşete düşüyordum. Geçtim yemek yemeyi kitaptan başımı kaldıramıyordum. O kadar dalmıştım ki kitaba adeta yaşıyordum içerisinde. Bir an önce kitabı okuyup bitirmek hatta araştırmak istiyordum ama kitap’dan da kopamıyordum. Atatürk’ün hayatı o kadar güzel anlatılmış ki onu aslında yeni tanıyordum. Ona karşı sevgim, özlemim her geçen sayfa daha da artıyor hayranlık uyandırıyordu bende. Oysa okullarda bize Atamız farklı anlatılmış, bizden onu sevmemiz isteniyor fakat sebebini söyleyemiyorlardı. Şu savaşı kazanmış, şunları yapmış, vs. ama hiçbir ders kitabı ayrıntıya girmiyor sadece başlıkları aktarıyordu. Nerde ne zaman doğmuş annesi babası kim vs. diye geçiştiriliyordu.
  Kitabı iyice okuyor hatta sünger gibi emiyordum. Kimsenin dikkat etmediği konulara değiniyor ve araştırmaya teşvik ediyordu. Kod sıfır o kadar çok dikkatimi çekmişti ki sadece onu işlemiyor, Tarihleri ile konudan konuya atlıyor ve sürüklüyordu. Sanki kitabın içinde yaşıyor kafamda karakterlere hayat veriyordum. Gizli örgütlerden tutun en basit konuları romana dökmüştü yazar. Kitabı 2 günde bitirmiştim. Dipnotlarımdan araştırmaya başlamış ve hayretlere düşmüştüm. Anlattığı olaylar şahıslar birebir gerçek olduğu çıkıyordu karşıma. Bir satır aralarında Rabbim’in ayeti kerimelerini konulara bağlamış, ders veriyordu okuyucuya. İnanmaya başlamıştım yazara adeta büyülenmiş, gerçekler ortaya çıktıkça hayranlığım artıyor, kitabı erken bitirdiğime de pişman oluyordum.
  Birinci bölüm bitmiş ve askere gitmiştim. Asker’den gelmiş ve 1. Bölümün üstünden tam 2 yıl geçmişti derken,2. Bölümün çıkacağı haberini aldım. Sabırsızlıkla kitabın çıkmasını bekliyordum. Nihayet Kod Sıfır Yonca Operasyonu adı ile 2.Bölüm çıkmış imzalı olarak temin etmiştim. Bu sefer daha ilginç ve araştırmaya değer konular içeriyordu. Bir yandan okuyor bir yandan dipnotlar tutuyor kitabın içinde yaşıyordum. Bir kitap ancak bu kadar sürekler insanı, başımı kaldıramıyor hatta bağışlayın ama ihtiyaç gidermeye bile gidemiyordum. Tam 2 yılın ardından nihayet 3. Bölüm çıkmış fakat ben bir türlü temin edemiyor ve kitabı çok merak ediyordum. Hafta içi fırsat bulamıyor ofisten geç saatlerde çıkıyor,hafta sonları ise bir türlü Beylerbeyine geçip kitabı alamıyordum. Bir hafta sonu bütün işlerimi askıya alıp nihayet Kürşat Bey ile hem tanışmış hemde kitabı temin etmiştim.
  Kürşat Burak Çağıl beyi dinlemeye başlamış sesim dahi çıkmıyor pür dikkat onu dinliyor hayranlığım bir kat daha artıyordu. Akşama kadar orada oturmuş sohbet etmiştik, yaptıklarımızdan yapacaklarımızdan söz ediyor beni cezb ediyordu. İki arada kalmıştım oysa,bir yandan hemen kitabı okumak istiyor,bir yandan da sohbet hiç bitmesin istiyordum. Akşam olmuş evimin yolunu tutmuştum. Eve gelir gelmez üstümü değiştirip kitaba dalmıştım. Konu Toker apartmanından başlamış, Cindukalara gitmişti.Gece saat 3’e kadar kitabı okumuş adeta yutmuştum,gözlerim kapanıyor ben ise direniyordum. Sabah kitap elimde uyanmış işe gitmiştim, bir an önce akşam olsun kitaba devam etmek istiyordum. Saatler geçmek bilmiyor ben ise gerginleşiyordum, İş sitresi derken akşam olmuş kitaba devam ediyordum. Velhasıl kelam simdi sorucaksınız bana neden kitabı değil de yaşadıklarını anlatıyorsun diye. İşte bütün mesele burada gizli anlatılacak değil okunacak bir kitap olduğu için detaya girmiyor, okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Kürşat Burak Çağıl Bey’in başarılarının devamı diliyor her daim arkasında değil yanında olduğumu belirtir, teşekkürlerimi sunarım. Emeğine, kalemine yüreğine sağlık…..

  Kürşat Burak Çağıl

  1.Bölüm Kod 0 (Sıfır) Atatürk’ün Son Vasiyeti
  2.Bölüm Kod 0 (Sıfır) Yonca Operasyonu
  3.Bölüm Kod 0 (Sıfır) Son Halife Cinler Alemi

  Selam Ve Dua ile…….

  Beğen

  1. 2008’den Bu Yana Yüzlerce Yorum Okudum Eserlerim İle Alakalı. Hepsi Birbirinden Değerli ve Özeldi. Lakin Şu An Yazmış Olduğunuz Satırlar Kitabı Yazmama Sebep Olan Aşk’a Bir Kere Daha Aşık Etti Beni. Allah (c.c.) Cümlemizden Razı Olur İnşallah. Misyonumuz, Cihadımız Uğruna Canlarımız Fedadır. Tek Arzum Vardı Bu Eserleri Yazarken, İnşallah Yalnız Değilim Diye! Bana Bir Olmayı Hatırlattığınız ve Güzel Anlamlı Duygu Dolu, Samimi Cümlelerinizle Gösterdiniz. Eyvallah Güzel Kardeşim. Eyvallah.

   Beğen

 4. Kitabi fiziki olarak bulamiyoruz sadece ekitap olarak satiliyor ve bu sekilde okumak istemeyenler icin zor bir durum, 3.bolumu kitap olarak nasil temin edebilirim?

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.