KOD SIFIR I.Bölüm – Atatürk’ün Son Vasiyeti –

ATATÜRK’ÜN SON VASİYETİ NEYDİ?

“KIRMIZI KİTAP” GERÇEK Mİ?

2012’NİN SIRRINI ATATÜRK BİLİYOR MUYDU?

“ATATÜRK’ÜN BİYOLOJİK OĞLU VAR MIYDI?”

Sinsice vücuduna adeta enjekte edilen zehirler onun güçlü bedenini çaresiz ve acılar içinde bırakmaya yetmişti. Son dakikalarında, dudaklarından dökülen birkaç kelime, küçücük bir çocuğun kulaklarından geçerek odanın sessizliğinde yok oldu… Bu, çocuğa “O”nun son vasiyetiydi!
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün son sözleri, sadece birkaç kişi tarafından biliniyordu ve söylediklerinin büyük bir gizlilikle korunması gerekiyordu. Türkiye Cumhuriyeti’ni bekleyen her tür iç ve dış tehlikelere karşı kalkan olacak gizli bir teşkilat kurulması O’nun son vasiyetiydi… Ama bu sözler sadece bir vasiyet değildi.

BU BİR EMİRDİ! O’NUN SON EMRİ…

Yazar:

Araştırmacı Yazar - Düşünür - Fikir Adamı - Şair

KOD SIFIR I.Bölüm – Atatürk’ün Son Vasiyeti –” için 176 yorum

 1. Dün gece izledim canlı yayında Kürşat Bey’i.Kitabı değildi anlattığı tarihimizdi.Babamla kitabı en kısa zamanda okunmaya ve kesinlikle kütüphanemizde bulundurmaya karar vermemizi sağlayan çok güsel bi programdı SıraDışı..Bu kadar net olabildiğiniz için tebrikler Kürşat Bey…Bu eser için teşekkürler…

  Beğen

 2. Merhaba.Dün gece izlediğim bir insan şunu söylüyordu.Dünyada insanca yaşayalım.Bunu yapabilmek için ATATÜRK’ün sözünden yola çıkılmalı öncelikle mücadelede alçaklar kadar alçak olunmalı sanırım.Kitabınızı bugün alıp okumaya başlayacağım. Anlattıklarınız bu olaylar elbetteki içimizdeki olaylar ve birşekilde bizleride içine almakta geleceğimiz için devletimiz için mücadele gerekli ve sizde bu şekilde mücadele veriyosunuz tebrkler ve bu yolda önünüz ,önümüz açık olsun.Ayrıca bahsettiğiniz film için gereken ne varsa yapılmalı eğer sponsor bulunamayıp yapılamayacak kadar bir duruma ulaşılırsa ben halka davet ve destek ricasında bulunulup bir şekilde yardım parası toplanılarak o film yapılmalıdır.Çünkü o filmi insanlar muhakkak izlemelidir. YOLUNUZ AÇIK OLSUN…SEVGİ VE SAYGILARLA.

  Beğen

 3. Dün gece programınızı izledim ve kafamda her cümlenizle soru işaretleri oluştu acaba gerçek mi diye eğer gerçekse biz bu dünya fügürandan başka değiliz sizin kelimenizle sadece insanız düşünce yeteneğimizi elimizden alınmış sıradan insanlar gerçekler bu kadar acı mı?

  Beğen

 4. selamlar. ben bu konulari 18 yasimdayken yakin cevreme anlattigimda bana garip bakiyorlardi.simdi 30 yasimdayim anladim ki , asil garip olan bu dunyayi yonettiklerini zanneden o zavalli insan yada yaratiklarmis. zamani geldiginde kendi kendilerini desifre ediyorlar,bizler o desifre ettikleri konularla ugrasirken, onlar coktan baska komplo kurmus ve o komloyu kendi cikarlari yolunda yine desifre etme yoluna gidiyorlar.bu piramidin en basinda seytan vardir.onun altinda insan olmayan yaratiklar,onlarin altinda bunlara tapan ve insanlardan olusan olusan dini grup vardir.onlarin altinda ise bazilari desifre olmus birkac aile vardir. gerisi onemli degil. ama herseyin uzerinde ALLAH vardir. ALLAH onlari ve duzenlerini imanli kullarini imtihan etmek icin yaratmistir.

  Beğen

 5. en kısa zaman dakitabınını okuyacağım programın çok kısabir bölümüne denk geldim ama o bana yetti inşallah iyi bir sponsor bulur ve filmide çekersiniz.
  başarılar

  Beğen

 6. ben bu kitabı ilk olarak sıradışı programında gördüm ve yazarı orda tanıdım ben şahsen kolay kolay kimseden etkilenmem ama bu adam bana diğerlerinden farklı geldi neden bilmiyorum sanki gercekten bildiği bişeyler vardı zaten kitabı okuduktan sonra şüphem kalmadı kendisine bu site aracılığı ile çok teşekkür ederim inşallah film içinde yeterli kaynak bulunur

  Beğen

 7. mükemmel bir kitap. kitabevi raflarına geldiği gün büyük bir merakla aldım ve bir solukta okudum. herkese tavsiye ederim.

  Beğen

 8. s.a öncelik le .gerçekten süper ötesi bir kitap bugüne kadar beni etkileyensayılı kitaplardan biri . kafamda bir sürü soru işareti oluşturdu . filmi heyecanla bekliyorum ve kitapın diğer bölümlerini Kürşat Burak Çağıl beye çoq teşekkürler …

  Beğen

 9. öncelikle buraya yorum yazanların bu kitabı okuduklarına inanmıyorum. kitaptaki kahramanlardan algan nın kökeni ile ilgili tespit yapan profosör kitabın başında zeos prometeus titanlar mayalar atlantis mu derken en son hititlerden çıkıyor. tutarsızlık diz boyu. yine kitabın kahramanlarından kod 56 kitabın başında örgütten kimseyi tanımadığını, eğitildikten sonra bir daha birbirlerini görmediklerini söylerken bir kaç sayfa sonra bir genel merkez ortaya çıkıyor ve senede bir toplandıklarını söylüyor. kitap baştan sona desteksiz komplo teorileri ile dolu. msorun komlo teorilerinde değil, sonuçta bu şekilde yazılan yüzlerce kitap var. Ama bu kitabın sorunu bir komlo teoresi bile olmaması, kullağa çalınan şeyler bir mantık sıralaması olmadan yazılmış. zaten 500 sayfa ilerlemeye rağmen bir sonuca varmaması da bü yüzden. Çünkü her sayfada bir önceki sayf ile alakası olmayan yeni bir teori ileri sürülüyor kitapta. Kürşat bey sizden ricam lütfen okuyucunuza saygı duygun, okuduğunuz kitaplardan ikişer sayfa alıp bu kitabı yazmak yerine, biraz çaba gösterseydiniz, biraz araştırma yapsaydınız bu kitabı yazarken, böyle bir saçmalık yerine, belki okunabilecek bir şey çıkardı bende 20,00 ytl çöpe atmış olmazdım. Bu kitaptaki hatanızı telafi etmek için, yeni bir kitap yazmanızı ve bu sefer araştırıp öyle yazmanızı bir okur olarak bekliyorum.

  Saygılarımla.

  Beğen

 10. Bana göre kitabin iyi noktalari da var , kötü noktalari da.Öncelikle Atatürk ve milliyetçilik konularini kapsayan bir kitapta olmamasi gereken Türkçe yazim hatalari, anlam bozukluklari var ki bu yazarla birlikte basimevinin de hatasi demektir.Sizden ricam, güzel dilimiz Türkçe’nin düzgün kullanilmasina dikkat etmeniz.
  Kitapta tutarsizliklar oldugu dogru, fakat sadece okuyucu olarak acimasizca elestirmemek gerekir ki, ortaya atilan teoriler gayet ilgi çekici konular hakkinda. Kitabi okurken ‘Keske burada yazilanlar gerçek olsa…’ demeden edemiyor insan. Genel olarak iyi bir kitap olmasina karsin sanirim ticari kaygilardan dolayi eksiklikler olusmus. Umarim daha iyi eserlerlekarsimiza çikarsiniz.
  Saygilarimla

  Beğen

 11. Kod 0 ı okurken ilk önce yazma tarzı çok hoşuma gitti.Çok anlaşılır ve akıcı bir dille yazılmıştı.sonra sürkleyici bir romandı.Okurken çok heyecanladım sonu ne olacak diye bir anca bitirmek istedim.Konudan çok etkliendim.Tebrik ederim arkadaşım; ama bu birdi devamını bekliyorum.Kaynaklar çok ilgimi çekti.insanı şüpheye düşüren bir konu gerçek olabilir mi diye soruyor insan kendi kendine…Gerçekse nasıl anlaşılmadı değil m?Neyse arkadaşıma sevgilerimi ve en iyi dileklerimi gönderiyorum.Başarılarının devamını da tüm kalbimle diliyorum.

  Beğen

 12. Küşat Bey, romanınızı okudum ve gerçekten çok güzel, yapılan yorumlara tabiki saygu duymak lazım ;ama kurgu olarak çok güzel olmuş, devamını sabırsızlıkla bekliyoruz… çalışmalarınızda baarılar…

  Beğen

 13. Dünyada harikalar yaratan Da Vinci romanı gibi sadece hristiyanlık tarihi içermeyen bütün dünya tarihiyle alakalı bu güzel roman için tşk ler ve arayı soğutmadan devamın gelmesi dileğiyle. Bazı şeylerin bizler tarafından daha güzel yapılabildiğini halkımıza gösterdiğiniz için tşk ve başarılarızın devamını dilerim.

  Beğen

 14. Kitabınızı ve yapılan yorumları okudum ;ama pek hoşuma gitmedi, açık söylmek gerekirse biraz abartı olmuş, her ne kadar kurgu olsada olaylar günümüz gerçekleri ile bağlantılı olarak anlatılmaya çalışılmış, biraz daha çalışmaya ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum… şimdiden iyi çalışmalar!!!

  Beğen

 15. Kitapçıyım. Siparişten gelen kitabı büyük bir iştahla elime aldım ve okumaya başladım. Kahire hakkında tutarsız yazıları okuduktan sonra , her kitapta olur böyle şeyler dedim belki bir daha böyle tutarsızlıkla karşılaşmam dedim ama bir insanın “adımlarını sıklaştırıp , yavaş yavaş ilerlemesi”nin nasıl bir şey olacağını algılayamadım. Düşünmeye başladım nasıl oluyor diye. Ama başaramadım. Ya ben algılayamadım ya da kitapta çok çok çok hata var.

  Beğen

 16. Oldukça iyi kurgulanmış bir kitap.Doğruyu söylemek gerekirse bu kadar iyi olacağını beklemiyordum. Okuyucuyu hayal dünyasında bir maceraya sürüklüyor. Olaylar arasındaki geçiş ise hep tadında bırakılmış, bir sonraki sayfada ne olacağını düşünürken birden
  bambaşka bir yerde, başka bir mistik olayda içinde buluyorsunuz kendinizi. Ortak nokta neresi, nerede buluşacaklar diye düşünmeden edemedim, devamını heyecanla bekliyorum. Düşündüren, meraklandıran,ne kadarını hayal edebilirsiniz diye soran bir kitap,sınırlarınızı zorluyor. İnce ince böyle mi yaşıyoruz gerçekten, hiçbirşeyden haberimiz yokmuş diyebileceğiniz bir kurgu. Gözünüzün önüne gelen film oldukça güzel…

  Beğen

 17. Kürşat Burak Çağıl ne yaptığını, neden yaptığını çok iyi bilen bir adam. İnsanların çok kitap okumasını destekliyorum ama kültürel anlam değil. Bir konuda ne kadar bilgi sahibi olunursa iyi olanı kötüden ayırt etmek o kadar kolay olur. Çok kitap okumak iyi farklı bir bakış açısı yakalamamızı sağladığı gibi bize sunulanlar arasından seçim yapmamızı sağlar.

  En başından beri çıkaracağı kitaba sonuna kadar güvendiğim çok sevgili arkadaşım bu kısım senin için “öncelikle kıymetli kıtabında benim yorumuma yer verdiğin için onur duyuyorum. Senin gibi bir insanı şahsen tanımak benim için ayrıca bir gurur. Başarın benim ve seni tanıyan insanlar için hiç sürpriz değil. Ve eminim ki seni edebyat dünyasının sanat dünyasının en parlak yerlerinde göreceğiz. İyi bir gelecek senin için kaçınılmaz çünkü başta da dediğim gibi sen nereye neden yürüdüğünü çok iyi biliyorsun. Hak ettiğin yeri yaşarken elde edeceğinden hiç şüphem yok. Kitabın her zaman başucumda. Sevgilerimle.”

  Beğen

 18. Öncellikle eline kalemine sağlık,çokta başarılı bir kitap olmuş,bu kadarını beklemiyordum.Geçmişimi ve geleceğimi sorgulamaya başladım…Birebir araştırma kitabı değil ama içindeki bilinmesi gerekenler öyle güzel serpiştirilmiş ki,insanı ister istemez araştırma yapmasına sebep oluyor.Kurgusu biraz karmaşık olsa da insan hikayenin içerisinde buluveriyor kendini okudukça ve karmaşık olanın gerçek günlük hayatta bize sunulan doğrular olduğunu farkediyor insan insanın zihinsel merakında olan gizemli ellerin tahminimizden öte bir güce sahip olabileceğini ve maziden gücünü alan köklü ve farklı boyutlar ile günümüze kadar gelebilmiş uzantılarının gerçek olabileceğini düşündürerek kapı aralıyor insanın ufkunda bu biraz ürkütücü olsa da;buzdağının altını gördüğünü hissediyor insan hem cesaret verici
  hem de ürkütücü gerçekten.Finalinde insanın doğasında geçmişe ve bilinmeze doğal olarak geleceğe ve hep bir gizemli güce merak baki oldukça arayışların devam edeceğini ve insanın gerçeği aramasının nihayet bulmayacağına inancım güçlendi.sadece bunu idealiz etmiş yaşayan insanlığın küçük bir azınlığının tüm evrenin gidişatı ile ilgili dönüşümlere kabul etmeye başladım.Bu tarihte de böyle olmuştur.Kitapta gördüm ki gelecekte de ……bilinmeze yolculuğuna devam etmeni ve bu serüvende senin yanında olduğumu bilmeni isterim.Sevgilerimle…

  Beğen

 19. Evet yorum yapan arkadaşlarında söylediği gibi yüregine,kalemine sağlık.Biraz önce programını izledim tuhaf bir aksiyon haline büründüm webden araştırıyorum en kısa zamanda kitabını alıp okuyacağımdan da eminim.Dinlediklerimde kafamı karıştıran ve hatta evet işte budur dediğim çok şey var.Kürşat beyin yazılarına ve davetlerine duyarlı olmam gerektiği kanısındayım.

  Beğen

 20. Sayın Çağıl,

  Kitabınızı beğeni ile okudum. Biraz ön yargı ile kitabınızı okumaya başladım ise de daha sonra ki bölümlerde önyargılardan kurtuldum. Kitapta zaman zaman kurgulama hataları olsa da bence okurken hikayeler içine girmekte zorlanmıyorsunuz. Yine de kitapta GRANGE esintilerini görmemek mümkün değil. Toker Apartmanı ve Tibet Malikane arasında geçen bölümlerde ise hem akıcı uslübu , hem de geçişler iyi ayarlandığından kitabınızı elimden bırakamadım. Kitabınızın 2 . Kısmını gerçekten sabırsızlıkla bekleyeceğim. Saygılarımla,

  Beğen

 21. Ne siyasetçisiniz nede felsefeci ne sağcısınız nede solcu ne ülkücüsünüz nede şeriatçı….Siz insan olmanın getirdiği vasfı en iyi şekilde kullanan birisiniz,bütün sahteliklerden uzak gerçek bir Türk-müslüman kimliğine sahipsiniz.örnek alacağım bir karakteriniz ve geliştirebileceğim düşünceleriniz var Bütün ahlakımla SAYGILARIMI sunuyorum….

  Beğen

 22. Abi romanını 3 günde bitirdim. Sayfaları çevirirken içimdeki merakın ne derece olduğunu anlatamam. Tüm bildiklerimi unuttum romanı okurken. Gerçekten bu roman bir teori de olsa, akıllı bir insan mantığını kullanarak doğruluk payını bulabilir. Hele o Algan Bey’in bölümlerini okurken, kendimi bir an olayın içerisinde buldum. Devam serisini bekliyoruz inşallah. 🙂

  Değerlendirme: 10 puan.

  Beğen

 23. Öncelikle fazlasıyla başımı ağrıtan kitaplardandı (çok düşündürdü yani)
  Felsefeye meraklı biri olarak Algan Bey’le profesör arasındaki konuşmalar çok derinlere götürdü beni. “ben olaylara hiç bu yönden bakmamıştım” dedirtti. Profesörün Kutsal Kitaplardaki metinlere farklı pencerelerden bakışı çok çarpıcıydı. Ulaşmak istediğim onca şey bu kitapta toplanmış sanki. Tıpkı kitaptaki bir söz gibi “içimde var olan gücün sırları gibiydi”
  Ayrıca savunduğunuz düşüncelere en iyi şekilde temellendirmeler getirmişsiniz, ortaya koyduğunuz gerekçeler çok güçlü.
  Kendi içimde bile kelimeleri bir araya getirip ortaya çıkaramadığım cümleleri bu kitapta topladığınız için çok teşekkür ederim…

  Beğen

 24. Ülke tv de yazarın programını izledikten sonra konuştuğu konular,özellikle de Atatürk ve manevi oğlu hakkında söyledikleri, beni inanılmaz etkiledi. Ertesi gün kitapçılara koştum ve büyük bir heyecanla alıp okumaya başladım. Öyle etkileyici ki, bir yandan sonuna ulaşmak için merakla beklerken, bir yandan da bitmesini istemeyerek bir solukta okudum. Kitap bittiğinde kalakaldım ve günlerce etkisinden kurtulamadım. Çevremdeki herkese kitabı anlattım,herkes okusun istedim..
  Öyle bir kitap ki, iyi bir bilgi birikimi ve müthiş bir zeka ile yoğrularak ortaya çıkmış. Geçmiş ve bugünü, karmaşık ve birbiriyle bazen ilgisi bile olmayan bir sürü olayı hiçbir boşluk bırakmadan ve üstelik de bu kadar etkileyici ve heyecanlı bir şekilde bir araya getirip bize sunan zekaya hayranlık duymamak elde değil. Önünde şapka çıkartılır sadece..
  Sevgili yazar, devamını okumak için sabırsızlıkla bekliyorum..

  Beğen

 25. sıradan bir roman pskolojisiyle başadığım bir romanda bir anda dünya tarihini dinleri ve bir anda sorgulamaya başladım. gerçekten var olabilecekleri üzerine, kitaba ara verip düşündüm. Belli ki çok uzun bir araştırma döneminin ardından yazılmış büyük bir emeğin sonucu olan bu kitabın kesinlikle devamının yazılmasından yanayım. sonuçu tama olarak kapatılmamış aralık bir perdenin arkasında okuyucuyu fazla beklemeyeceğini düşünyorum yazarın :D. Da Vinci ‘nin şifresi tadında bir filmle beraber pekişirse eminimki çok yankı uyandırıcaktır.

  kitabın bazı yerlerindeki imla hatalarının her kitapta oldu kadar olduğunu düşünüyoru, yeni basımda düzeltilmiştir eminim ki… hangi karakter olmam gerektiğine karar vermediğim, bütünüyle içinde olduğum nadir kitaplardan bir tanesi. yazarını kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum… lütfen devamı için bizi fazla bekletmeyin…

  Beğen

 26. Kitabın adı çok ilginç geldiği için aldım aslın, bir de bir arkadaşmın tavsiyesi üzerine okudum. daha önce Da Vinci’nin şifresini okuduğumda aldığım hissi aldım bu kitaptan da ancak biraz daha farklıydı çünkü, bu sefer Türkiye ile ilgili bir şeyler yazılıyordu. ve belkide en değerli miras olabilecek bir şeylerin kaynağı vardı. kitap çok bilgi yüklü bir çok şeyi paralel kuruguyla bilriklte düşünmeye itiyor. umarım ikinsinde de aynı başarıyı yakalar yazar. tabi ki ikincisi varsa ki olmalı diye düşünyorum. ancak yazarın bu sefer belki birazda bugüne ulaşan bir çerceveye değindirmesi gerekiyordur bu kitaptaki karakterleri. böyesi bir vasiyet devam ediyor olmalıı…

  Beğen

 27. Kürşat bey merhaba;

  Son kitabınız “kod 0” ı okudum. Kitabı satın aldığımda sizi arkadaş listeme eklemiştim.

  Haddim olmayarak kitap ile ilgili görüş ve düşüncelerimi ifade etmek isterim:

  Okuduğum kitap ikinci basıydı. İkinci basıda dikkatimi çeken normalin üzerinde basım hatası var. Harfler bağlaçlar ve ekler konusunda bundan sonraki basıların yeniden gözden geçirilmesi gerektiği kanaatindeyim.

  İçerik olarak ise oldukça ilginç bir kitap. Şimdiye kadar duyduğum tüm komplo teorileri, efsaneler ve hatta şehir efsaneleri bir kitap içinde bir bütünlük arzedecek şekilde harmanlanmış.

  Açıkçası kitabın ilk 120 sayfası sonunda hikayenin böyle bir mecraya yöneleceğini tahmin etmemiştim. İlk başta bir konu kopukluğu var gibi görünsede sanırım hikaye ilk sayfalardaki maceralara bağlanacak. Özellikle Kod 56 nın ilk bölümlerde bulduğu parşömene,

  Genel hikaye bütünlüğü açısından Algan’ın düşünceleri özellikle kitabın son sayfalarında fazla uzun ve biraz konu dışına çıkıyor gibi geldi. Ancak yine de hikayenin nasıl bir sona bağlanacağı insanın merakını cezbediyor. Kitabın devamını bekliyorum doğrusu.

  Devam kitap için nasıl bir kurgu ve son düşünüyorsunuz bilmiyorum. Ancak işinize karışmak gibi kabul etmezseniz Kuran’ı Kerim’de geçen dabbetül arz zülkarneyn ve yecüc mecüc kavramları anlatılan hikaye içinde yer alabilir diye düşünüyorum. Özellikle İskender Türe nin Zülkarneyn isimli bir kitabını okumuştum, yazar kitapta Zülkarneyn in uzayda sehayat eden bir insan yecüc ve mecüc ün ise uzayda yaşayan kıyamete yakın dünyaya gelecek yaratıklar olduğu iddia ediyordu. İşin ilginç tarafı ayet ve hadislerle iddialarını dellillendiriyordu. Daha ilginci ise gerçekten kendi içinde tutarlığı olan yorumlar. Bu yorum tarzının kitapta anlatılan hikaye ile örtüşebileceği kanaatindeyim.

  Ayrıca Atatürk’ün son sahnesi ile ilgili olarak çizmiş olduğunuz tablo çok güzel. Duygulu ve etkileyiciydi.

  Kitabın devam serisinde de başarınızın devamını diliyorum.

  Beğen

 28. Yıllardır, ülkesini ölümüne seven araştırmacı yazarlardan biri olarak DÜNYA İHTİLALCİLERİNİN, Türkiye’miz ve tüm dünya halklarını içine çektikleri girdapları tüm görsel ve yazılı medya da bize sunulan imkanlarla anlatmaya çalışıyoruz.

  Peki nedir derdimiz ki bunca düşünürün, araştırmacının, akademisyenin hep aynı güzel ifadelerle, “memleket için taşın altına elinizi sokuyorsunuz” iltifatlarına nail oluyoruz?! Tabi ki bu hoş ve onur verici düşüncenin kaynağı; bu değerli kitabın yazarı sevgili Kürşat Burak Çağıl’ın da içinde bulunduğu tüm dünya insanlığına bilimin, adaletin, emeğin taşınması için lokomotif bir ülke gerek diyen “Büyük Türkiye” sevdalısı genç neslin gayretleri olsa gerek.

  “KOD 0 / YERYÜZÜNÜN EFENDİLERİ”, Türkiye ve dünya insanlığının belleğinde olan ve zaman zaman çok usta bilgeler tarafından çözülen ancak sık sık dünya halklarının psikolojisini iğfal etmeyi bir sanat olarak kabul eden kara büyüye ve efsunlu çalışmalara dayalı Yeraltı Merkezleri (!)tarafından ütopikleştirilen bir çok hakikati okuyucuyla yüzleştiriyor, hatta tartıştırıyor ve anlayana sivri sinek az misali de analiz ediyor.

  Bunca gizemli bilginin böylesine bir kurgu içinde bir bütünlük arz edecek derecede işlenmesi hayli zor… Sevgili Kürşat Burak, bu hayli zor kurguyu büyük oranda başarmış bence. Kendisinin de MPL TV – HAZIR KITA programımızda söylediği gibi, “ilhamı yakalamış bir şair misali arkaya dönüp bakmadan bu kitabı yazdım” açıklaması kurguda yapılabilecek daha hassas bağlantı ve anlatımları affettiriyor. Ayrıca bir çok şair ve yazar bilir ki, yoğun duygular ve fikri bir yükseklik içinde bir çırpıda yazdığınız bir çok esere daha sonra döndüğünüzde aynı yoğunluk ve fikri olgunluğu yaşayamadığınızdan eserin kalıbına ve ruhuna bazen inanılmaz zararlar verebiliyoruz… Belki daha mükemmel bir dil ve üslup oluşturabiliyor ancak daha samimi ve anlaşılır olamayabiliyorsunuz…

  Eserin içeriğine gelince; eğer Türkiye’yi seven düşünen veya en azından düşünmek isteyen her gencin yolu bence bu kitaptan geçmeli. Eğer sevgili Kürşat Burak kitabın ikinci bölümünü yine aynı güçlü kurgu ancak daha net çözümlemelerle kelimelere kifayet ettirerek başarabilirse inanıyorum ki, naçizane bendeniz gibi yıllarca kalemini Gizli Dünya İmparatorlukları, Yeryüzünün Gizli Efendileri ve Yer altı-Yerüstü Teşekküllerine adamış bir çok araştırmacının anlatmak istediklerini ilgili ilgisiz her kesime kavratabilecektir. Bu yönüyle de pek büyük bir hizmet yaptığına inanıyor ve tebrik ediyorum..

  Diğer taraftan kitabın ana teması olan; Türk milletinin öz evladı ve lideri Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın kurduğu, resmiyette evlatlığı (!) Abdurrahim Tuncak’la hayata geçirdiği ve mayasına dünya istihbarat teşkilatları analiz edildikten sonra halis Türk teşkilatçılık birikimi eklenerek yapılandırılan Türk İstihbarat Teşkilatı; Teşkilat-ı Mahsusa’ dan sonra Karakol Teşkilatı’nda da son derece aktif olarak görev yapan Gazi Paşa’nın, Türk milletine en büyük mirasıdır.

  Bu mirası taşıyacak ve yaşatacak olanlar bilirler ki; 1935 yılında ülkemizin bir numaralı fesat yuvaları mason localarını kapatarak, sünnet ehli çizgisinde daha milli daha manevi BÜYÜK TÜRKİYE’nin temellerini atmaya çalışan değerli atamızı zehirleyerek kendilerine yakışan örtülü harp metotlarıyla şehit edenlerle bir hesabı vardır. BU HESAP YARIM KALMIŞ BİR HESAPTIR VE ATAMIZ BU HESABI BİRİLERİNE (!) TEVDİ ETMİŞTİR.

  Kitabın içersinde yer alan Piramitler, Yeraltı Şehirleri, Nişantaşı’nın gizemli evleri, Kız Kulesi, Kutsal Tabut; Mu, Atlantis, Maya gibi eski uygarlıklar, MARDUK gibi geleceğimizi etkileyecek bilinmeyen dünyalar ve bunlar etrafında yer alan kurgular, Türk İstihbaratı Teşkilatı adına bu işleri çözümlemeye çalışan bir bilim adamı, “KOD 56” adı verilen çok özel eğitimli İstihbarat elemanının fizik ve metafizik alemdeki kontr operasyonları “yüreği yeten beri gelsin” diyen cinsten olup; kitabı okuyan bir çok istihbarat mensubu dahi kendilerindeki eksikleri bu kitap sayesinde daha şimdiden fark etmişlerdir sanıyorum.

  Değişik isimler ve vasıflarla onlarca “KOD 56”nın bazen kimsesiz ve garip mezarlarına bazen kuş uçmaz kervan geçmez mıntıkalara gömüldüğü bu topraklarda, GÜNEŞ pek uzak olmayan bir zamanda “BÜYÜK TÜRKİYE”den doğmayı bekliyor İnşaallah…

  HAKAN YILMAZ ÇEBİ
  Gazeteci- Yazar

  Beğen

 29. ben asli isiker.kbc nin ilkokul arkadasiyim.kbc”nin romani ciktiginda ilk alanlardanim.merakimdan ama.bellki arkadasi oldugumdan,belki de hep oyle oldugumdan,bu romana hep septikce yaklastim.ama inanin cok utandim.o kadar guzel ki!sona 20 sayfa kalana kadar 2 gunde bitirdim.o kalan 20 sayfayi okuyamiyorum.okunaya kiyamiyorum bitecek diye.canim arkadasim yazmaya ve beni utandirmaya devam et.lutfen!boyle guzel bir hayalgucu,boyle yogun bir arastirmayla harmanlaninca ortaya cok leziz bir sey cikmis ki tadindan bitiremedim.romaninin talihi bol,yolu acik,okuru cok olsun.haaa bu arada bunu senaryolastir mutlaka.ve son olarak devamini yazmadigin surece ben elimdeki kitabi bitiremeyecegim.beni bu azaptan bir an once kurtar sevgili arkadasim.kucak dolusu sevgiler

  Beğen

 30. EDEBİYATTA YENİ BİR SOLUK!
  sınır tanımayan hayal gücü ,süprizlere açık bir kurguyla örülmüş çok iyi yerleştirilmiş mistik hikayeler,olaylar ve zamanlara arası geçişler yapılarak okuyucuyu adeta içine çeken sürükleyen soluksuz okuyabileceğiniz düşünülmesi gereken bir kitap…
  Can Dündar’ın deyimiyle ‘her yazı bir hayattır’ Hayatın dinamizmini bu kitapta yakalayacak ve sorgulayacaksınız.heyecanla ve merakla okuyacağınız bir yolculuğa sürükleneceksiniz adeta…
  Oldukça güzel bir kurguya sahip bu kitabı bize sunan yazarımızı kutluyor; diğer bölümlerini sabırsızlıkla bekliyorum.

  Beğen

 31. canım arkadaşım
  Harika bir kitap olmuş eline,kalemine sağlık
  hayal gücü,
  Kurgusu ve anlatımıyla tam bir aksiyon senaryosu gibi,
  herkesin elinden düşüremeyeceği,nefeslerinizi tutup soluk
  soluğa okuyabileceğiniz,akıcılı ile sıkılmadan
  etrafınızdaki bir çok kişiye tavsiye edebileceğiniz muhteşem bir eser olmuş
  emeği geçen herkese teşekkürler…

  Beğen

 32. mutlaka herkesin okuması ve ibret alması gereken bir yapıt bence herkes olkumalı ve her evin kütüphanesinde bulunmalı..

  Beğen

 33. Kimi yerleri mantığımda boşluklar bıraksa da, o kadar gerçekçi bir şekilde kurgulanmış ki ben artık daha önceki bildiklerimden emin değilim ve kafam karma karışık oldu okuduktan sonra…Bildiklerimi ve bileceklerimi tekrar gözden geçirme kararı aldım…Geçmişimi ve geleceğimi sorgulamaya başladım…Birebir araştırma kitabı değil ama içindeki bilinmesi gerekenler öyle güzel serpiştirilmiş ki,işte o an gerçek ile hayal birbirine karışıyor…”Bu nedir şimdi,gerçek mi,nasıl yani” sorularını kendime çok sordum…Özellikle şuan ki yaşam tarzlarına ve düzene dair yazarın yazmış olduğu bölümler okunmaya değer…Böylesine bir hayal gücü ve kurgu…Kitabı alırken tamamen farklı bir konu üzerine olduğunu sanmıştım ama yanılmışım ve iyi ki de yanılmışım…Çünkü bu çok daha sürükleyici ve okurken çok daha heyecan veriyor…Ama Toker Apartmanı nda geçen bölümler kimi yerde çok çabuk anlatılıp bitirilmiş,bence onun heyecanını biraz daha uzatmak daha iyi olurdu diye düşünüyorum – kod 56 nın tabloyu almaya çalışırken yaşadığı sıkıntı ve sonrası- …Bunun yanında yazım hataları çok vardı ama sonuçta okuduğum en iyi kitaplardan biriydi ve konu olarak şuana kadar okuduğum kitaplardan da,piyasadakilerden de çok farklı…Emeğini ve okurunu fazlasıyla hak eden bir roman…İkinci bölümünü sabırsızlıkla bekliyorum…

  Beğen

 34. İnsana bu okuduklarım gerçek mi değil mi dedirtecek kadar gerçekçi…bence bu kitaptan sıkı bir film çıkar..farkedilmesi gerek…

  Beğen

 35. Dün gece ülke tv deki programı izledikten sonra varlığınızdan haberdar oldum .Piyasaya çıkan kitabınızı henüz okumadığım için kitap ile ilgili bir yorum yapamıyorum.Lakin kurgunun hammaddesini teşkil eden iddalar araştırılmaya üzerinde düşünmeye değer iddalar. Programda tarih konusunda telaffuz ettiğiniz şeylere katılmamak mümkün değil.İnsan kendi kişisel tarini ifade ederken bile sıklıkla subjektif iken insanlık tarihinin olduğu gibi bilindiğini söylemek büyük bir aymazlık ve düşünsel tembellikdir. Sanırım tarihsel kaos içinde yaşamımızın sonuna kadar ancak gerçeğin peşine düşebileceğiz gerçeği yakalayabileceği mizi sanmıyorum.Ve bu düşünsel yolculuk bizi biraz paranoyak biraz şizofren yaparken yani başımız göklerde iken inanç dediğimiz o devasa ilaç herşeye rağmen ayaklarımızı yere basar bir halde tutacakdır. Evangelistlerin sığ bir o kadar da yanlı kıyamet senaryolarının hollywod filmleriyle insanlığa dikta ettiği kurgunun çok çok ötesinde , tarih denilen yalanın gerçeğiyle yer değiştirip başımızdan aşşağıya taş diye yağacağı o devasa günü hem tedirginlikle hemde büyük bir heyecanla beklediğimi söylemeliyim. Programda siz devrimin insan zihninde gerçekleşmesi gerektiğini söylerken ve tam anlamıyla anlaşılamadığınızı sıklıkla ifade etmek zorunda bırakıldığınızda ,parçalara bakmakdan bütüne bakmayı es geçen ,geçmek isteyen ,ya da idrak edemeyen insan yığınlarının tarihin kalemini elinde tutan hegomonyanın sahte ateşinin nasıl gerçek odunları olduğunu bir kez daha fark ettim. Söylenebilecek sözler bunca doğurgan bunca yeniyken insanların ve ideolojilerin kısırlığında körelip gitmekte….. Düşünün ki insanlar henüz nasıl bir Allah’a inandıklarını bile bilmiyorlar.Bilenle bilmeyeninde asla eşit olmayacağı o kutsal adaletin kutsal eli elbette bildikleri halde bilmeyenler gibi gözüken ve tarihi hegomonyası altına alan eli bükecektir. Siz analar temiz evlatlar doğuracak dediniz ve itiraza maruz kaldınız popilist cazgırlık çokça entellektüel gözüken sıradışı diye tabir edilen programlarda bile vardır var olacakdır. Son olarak şunu söylemek isterim ki kitabı okuyup edebi tarafınızla birlikte yazarlığınızı tanımaya çalışacağım. Amerikayla ortak yapım olacak filme ilgili geniş bilgiyide duyurursanız memnum olurum zira filme katkı beklerken insanlara neye katkıda bulunacaklarınıda fazlasıyla açıklamak gerekli.Ve tabiyki nasıl bir katkıdan bahsedildiğinide…. Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum Berrin Tüylüoğlu

  Beğen

 36. hiç bir şey başlangıçta dört dörtlük olamaz..
  imla,mantık ve zamanlama hataları olabilir.benim bakış açım ilk önce yapılan emeğe saygı olarak gözükür.
  yıllarca aklımdan geçen dünyamızın kaç sefer yıkılıp yeniden yapıldığı sorusuna aradığım cevabı bir nebze olsun bu kitapda buldum diyebilirim..
  kitabı okumaya başladığım ilk 80-90 sayfasına kadar sıkıldım, sanki sıradan bir kitap gibi geldi bana.fakat sayfalar ilerledikçe kitabın derinliklerine çekildiğimi hissetmeye başladım.sıkıcı gelen kitap geçen her bir sayfada daha bir akıcı hale gelmeye başladı….mistik olaylar ve aksiyon güzel bir şekilde harmanlanış olarak karşıma çıktı…başlangıç olarak çok güzeldi ve sabırsızlıkla toker apartmanındaki gizli dehlize açılan yoldaki operasyonun başlamasını bekiyorum….
  arkadaşım kitabın bence çok başarılı ve eminimki devam kitabında bundan çok daha başarılı olacak…
  allah ülkesini seven ve emek gösteren herkesin yanında olur…
  allah her daim yolunu açık etsin..
  saygılarımla

  arkadaşın zafer…..

  Beğen

 37. Arkadaşım muhteşem bir roman yazmışsın seni tebrik ediyorum. Son derece heyecanlı ve akıcı bir konu seçmişsin. Umarım bundan sonraki kitabında böyle başarılı olur. Allah yolunu açık etsin.

  Beğen

 38. Bir Türk yazardan içinde bu kadar doğru bilgi içeren, cesur bir kitap okumak inanılmaz keyifliydi. Yaşamının nerdeyse tamamını bu tip bilgiler içinde geçirmiş biri olarak kitaptaki sentezi gördüğümde heyecanlandım ve sevgili yazarımızı takdir ettim. Atatürk asla sıradan biri olarak doğmadı vazifeli ve değişik bir varlıktı bu yüzden okuduklarım beni şaşırtmadı aksine huşu ile gülümsememe sebep oldu. Kürşat bey gönlünüze, aklınıza ve bilginize sağlık.

  Beğen

 39. bu kitap kadar beni hiç bir kitap etkilemedi ikincisini merakla bekliyorum kitap çıktığında e-maillerimize mesaj bırakılırsa sevinirim teşekkürler kürşat bey

  Beğen

 40. Yukarida yorumu bulunan yasar sahin beye kesinlikle katiliyorum.Maalesef bu kitap bir komplo teorisi bile degil.paranizi bosa harcamayin.kitaba ismini veren -kod0- hakkinda ki orta dogunun en buyuk komplo teorisidir-sadece oldugunu biliyoruz.Ataturk bu kadar basit deil arkadasim@

  Beğen

 41. Merhaba
  Sadece şu kadarını söyleyeyim muhteşem olmuş.
  Lütfen devamını bir an önce bizlerle buluşturun.

  Beğen

 42. Yaşadığımız hayatın acaba nekadarı kendimize ait sorusunu beynimize mıhlıyan bir kitap.Emeğinizi gönülden tebrik ederim.Hayatımda ilk defa bir kitabı okurken ”keşke daha hızlı okuyabilsem”dedim.Kitabın devamını merakla bekliyorum.Başarılarınızın devamını dilerim.

  Beğen

 43. üsttey yorum apmış olan kişiler ya şimdiye kadar kitap okumamışlar yada dünya ve ülkemiz adına hiç bir fikri olmayan insanlar sizki yazarı eleştiriyorsunuz ama belliki sizdeki araştırma merekıda sıfırmış dünyada ve ülkemizde ne kadar havada kalmış ve tartışılan konu varsa yazar bunları ele alıp sıralamış güzel bir işçilik yapmış emeğe saygıııı ben tafsiye üzerine okudum ama bana birşey katmadı okudukca güldüm not emin olun sizin ve benim bu yazdıklarımı bile okumaz emin olun

  Beğen

 44. cok güzel bi noktadan yakalanmış ve akıcılığı olan bir kitap.kitabı ilk elime aldığımda acaba ilgimi cekermi safsatamı diye merakediyordum ama aradan bir saat geçttiğinde uyumamak için kahve üstüne kahve yapmaya başladım.bence bu kitap bazı kalıplaşmış düşüncelerimize farklı bir bakış acısı getiriyor.
  kürşad beyden isteğim tarihi konularla ilgili kısımlarla ilgili kullanılan bir kaynak varsa kitabın sonunda bunları görmeyi çok isterdim.bu sayede konuyla ilgili olarak birazdaha derinlemesine bilgi sahibi olmak isteyenler için bir başlangıc noktası olusturacagını dusnuyorum.
  başarılarıızınn devamını diliyorum eserlerinizin devamını merakla bekliyorum.
  saygılarımla…

  Beğen

 45. Öncelikle şunu söylemek isterim ki KOD 0 son zamanlarda yazılmış en sürükleyici en canlı yapıtlardan birisi.Bizden birinin bu memleketin yetiştirdiği Türk yazarlar da bu kadar kurgusal yapıtlar ortaya çıkartabiliyormuş.Bence Da Vinci Şifresi tadında hatta ondan daha kaliteli,bizden bir yapıt.Merakla devamını bekliyor,yazarımıza projelerinde başarılar diliyorum.

  Beğen

 46. Kitabı şimdi bitirdim ve şuan hissettigim şey neden bittigi ,devamı olması gerektigi.umarım 2.si için fazla beklemeyiz..kitabı roman sınıfına koyamadım.daha çok araştırma kitabı olduuna inanmak istedim.
  özellikle birkaç bölümden sonra enteresan konusuyla insanı içine çekiyor.herkesin ilgisini çekmiş eski uygarlıklarla gunumuz bağlantıları ve varoluş teorilerinin gizemi, gerçek mi ?yoksa yanılsama mı ?sorusuna net bir cevap ve reel örneklere dayalı detaylar ilgi çekici nitelikte..
  küçük yazım hatalarının dışında kurgu ve konu hakimiyeti oldukça başarılı.. aklına ve yüreğine sağlık kursatburakçagıl.. yolun açık olsun….

  Beğen

 47. Romanın bir çok bölümünde anlatılanların doğru olduğunu düşünüyorum.Özelliklede yer altı şehirleri konusunda.Ürgüpte girişleri kapatılan şehirler olduğunu bilen tanıdığım biri var.Marduk konusunda tam olarak bilgi sahibi olamasamda kulaktan dolma bir kaç duyum almıştım.Kitabı roman havasında okumaktansa gerçekçiliğini bilerek okumanın daha yaralı olucağı düşüncesindeyim.Zira gerçekte anlatmak istenilen de bu sanırm.Ruhuna sağlık KÜRŞAT BURAK ÇAĞIL……

  Beğen

 48. mrb kitabınızı okudum
  kitabın yarısı doğru yarısı yalan
  ya doğru kitap yaz doğrulalım ya yalan yaz inanmayalım uyuyalım

  Beğen

 49. TEBRİKLER SEVGİLİ KÜRŞAT BURAK ÇAĞIL!!UYANIŞ ZAMANI ARTIK GELDİ!!SEN VE SENİN GİBİ NUR YOLUNUN GÜZEL İNSANLARI AYDINLATACAK ALLAH IN İZNİ VE EMRİYLE TÜM İNSANLIĞI..ALLAH BU YÜCE ADANIŞINI KABUL VE MÜBAREK EYLESİN İNŞALLLAH..HENÜZ EMEKLEME DÖNEMİNDE OLAN BİR YAYIM HAYATI İÇİN ÇOK GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ OLDU..ALLAH IN YARDIMI ÜZERİNDE BÜYÜK,DEMEK Kİ GERÇEKTEN NUR OLMAYA GELDİĞİNİ BİLENLERDENSİN SEN VE BU YARDIMI BÖYLESİ HAKEDİYOR VE ALABİLİYORSUN ÜZERİNE..SENİ ÇOOOKK SEVİYORUZZ..ALLAH EBEDEN RAZI OLSUN VE SENİ EN SEVGİLİLERİNDEN KILSIN EBEDEN..ALLAH A EMANET OL…

  Beğen

 50. bence mükemmel bi kitap bilinmesi gereken gerçekler hikaye gibi anlatılmış sürükleyici süper bi eser olmuş ve herkesin okuması lazım bu kitaptan sonra araştırmaya başladım bu tür konuları malesef ülkemizde pek bilinmeyen şeyler bunlar uyutuluyoruz resmen ben bu kitapla uyandım diyebilirim ve çevermdekilerede ısrarla tavsiye ediyorum bu tür yazarlar gerekli bize ama yazmaklada olmuyo tabi çünkü okumayan nüfusumuz oldukça yüksek kürşat beyinde bi dizi projesi vardı zaten umarım olur çünkü bu sayede kitap okumayan kitleyede ulaşılmış olacak gerçekten kendisini çok tebrik ediyorum başarıları devam eder inşallah kitabın 2.bölümünüde sabırsızlıkla bekliyorum umarım bir an önce oda çıkar

  Beğen

 51. harıka olmus okurken nefesımın kesıldıgını hıssettım ama merak ettıgım ıkıncı bolumu nezamn pıyasaya cıkıcak cevap verırsenız sevınırım tesekurler

  Beğen

 52. kitap; vasiyeti,kodları anlatıyor sonra birden olay uzaylılar,mayalar,metafizik kavramlara dönüyor.Uçuk olaylar arasında kalıyoruz uzaylılar,mayalar,metafizik olaylar,marduklar hakkında daha iyi bir bilgi için kitabın devamı ne zmn gelicek? bu kitap geçmişi anlatıyor peki günümüzü ve geleceği anlatacak 2.ve 3.bölüm ne zmn gelicek bir bilgi verebilcekmisiniz?

  Beğen

 53. Kitap son zamanlarda yazılmış en güzel kitaplardan birtanesi.Okunması gerekli olduğunu düşünüyorum.Gerçekten güzel kitap.

  Beğen

 54. öncelikle şunu belirtmem gerekir ki mükemmel bir kitap
  hani bazı edebiyatçılar kitabın güzelliğini kitabı okuduktan sonraki kitabı okuma isteği ile bağdaştırır
  ben iki kere okudum 3e başlamamak için kendimi zor tutuyorum
  ama yine bilmediğimiz gerçekleri ayağımız altına koysak başımız göğe değer olkdugu için bazı gerçekleri Kürşat beyden ögrenmek isterim ne olur yardım edin
  saygılarımla

  Beğen

 55. Kısa ve Net: Harika bir Kitap. Kesinlikle alınıp okunması gerekiyor… 2. kitabınıda sabırsızlıkla bekliyorum..

  Beğen

 56. Kod 0 ı okudum,yaklaşık 3 günümü aldı.Gerçekten de çok başarılı.Kitabın ikincisinin çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum,Toker Apartmanındaki ekiple birlikte biz okuyucular da o apartmanda kaldık kitap sonunda.

  Beğen

 57. Kitabınızı beğeniyle okudum 2.bölümünü sabırsızlıkla bekliyorum .2. bölüm için net bir tarih varmı.elinize ve yüreginize sağlık,başarılar dilerim..

  Beğen

 58. sayın burak çağıl ben sak. üniv. 1. sınıf öğrencisi olarak kitabınızı
  okudum ve çok beğenmekle birlikte şok oldum.ancak bu tüm yazdıklarınız
  komplo teorilerinden fazlası mı sizce.mesela maya ların geçmişte o
  kadar teknoloji ye sahip oldukları ve bugüne kadar gelebildi,kleri ve
  özellikle de marduk la ilgili yazdıklarınızın gerçeklik payı ve
  belgeleri nelerdir.biraz aydınlatır mısınız?????????????

  Beğen

 59. Uzun zamandan beri böyle güzel bir kitap okumamıştım. Ellerinize sağlık. Bunca zamandır bir numara olmasına gerçekten şaşmamalı. Yazmış olmak için yazmamışsınız. Okuyunca insan gerçektende düşünüyor. İşte kitap böyle olur diyor.

  Daha da güzellerinin geleceğine eminim.

  Saygılar
  Arman

  Beğen

 60. arkadaşlar bu sayfa güncelleşmiş bi önceki yazımda olduğu gibi tekrar söylüyorum.bu kitaba iyi diyenler ya hayatlarında hiç kitap okumamışlar yada dünyadaki olaylardan hiç haberleri yok yazar arkadaş dünyadaki havada kalmış ne kadar olay yani tartışılan olaylar bunları almış güzel bir işçilik yapmıış ve okuyuculara sunmuş ama hiç araştırma yapmamış ben ise kitabı tavsiye üzerine okudum sonuç o zamanıma yazık sizi temin ederim şu bizim yazdığımız yorumları bile okumaz.

  Beğen

 61. merhabalar. Kürşat Bey romanınız çok güzel. Zaten hayal dünyanız olmasa bu kadar uzun masal yazamazdınız. Kesinlikle bilim kurgu dalında ödül alacağınıza inanıyorum 🙂 kolay gelsin

  Beğen

 62. Sevgili Kürsat Burak
  Seninle net üzerinde tanistik..Kitabini duymustum…Hemen atladim tabi yurtdisinda yasayan ülkesine coook düskün bir Türk olarak kitaba..
  Sordum durdum sana nette..Hatta net üzerinden röportaja bile kalkismitim..
  Gönüllü köse yazarligi yaptigim anneyiz.de sitesinde tüm Avrupa Türklerine duyurmak amaciyla…Gercek iyi niyetle teklif ettim sana…Önce kitabi okuyun sonra görüselim dedin sevecen saygili mütevazi bir üslupla..Yaygaraya ihtiyacin yoktu belliydi…ve kitap sonunda Istanbuldan Almanyaya elime ulasti…Lakin ben kitaba ulasamadim…Okumaya basladim…Yine basladim..
  KITAP BENI ASTI SEVGILI KÜRSAT ÇAĞIL…
  dürüstüm…VE GURURLA SENI AYAKTA KALPTEN ALKISLIYORUM…
  gücümü topladigimda kitabinla tekrar bir görüsecegim..yutmaya kararliyim bu sefer…hayat yolun acik olsun…sevgiler..saygilar..

  Beğen

 63. kitabınızı okuyalı 3 ay oldu.çok ilginç bir dimağ ve öngörü………..yoksa gerçek payı varmı……? veya doğru bildiklerimiz yalan ,yalan bildiklerimiz doğrumu oluyor?ve bu bir paradoksmu ?ve en önemlisi HİÇ BİR ŞEYDEN KORKMAYAN,KENDİNDEN EMİN,GELECEĞE HERZAMAN GÜVENLE BAKAN ATATÜRK GENÇLİĞİ ve onun takipçileri, herşeyin farkındalığı ile bu ülkenin bekçiliğini sonsuza kadar sürdürecek ve kutsal anadolu topraklarını korumak için canla başla çalışacakmı?aslında farkında olmadan herşey daha önce planlandığı şekildemi gidiyor?EVET, EVET…..İşte siz bunu çok iyi yakalamışsınız ….sizinle tanışmak ve fikirlerinizi fikirlerime katmak isterim…TEBRİKLER.
  bu arada kitabınızı iyi tanıtıyorum………başarılar.

  Beğen

 64. kitabı çok begendim kitabı yazıp bize sunduğu için burak beye teşekkür ediyorum. herkesin okumasını tavsiye ediyorum okursanız farklı bir bakış açısı kazanacaksınız.

  Beğen

 65. kitab iyi ama sanki yarısında kalmış gibi,2.cildimi var? üstünde 1.cilt ibaresi yok yoksa kapalı ambalajla satılan kitap bir nevi pazarlama taktiği ilemi böyle yarım bırakıldı…burada sıkıntılı bir durum var..belki konusu iyi ama daha iyi kurgulanabilirdi tam iyi bir şeyler çıkacağını umarken masala dönüyor bazen aynı sözler tekrarlanıyor vs.gibi,genede paylaşılması gereken sürükleyici bir kitap…

  Beğen

  1. Sayın Okuyucu!

   Kitabın ön-kapağının en üstünde 1.Bölüm ibaresi mevcuttur. Sanırım gözden kaçırdınız. Bu bir strateji değildir. Sadece konusu itibari ile roman 3 bölüm olarak çıkartılacaktır. 2. bölümü yaza doğru piyasada olabilecektir.

   Sevgiler Saygılar

   Beğen

 66. kitap süper nasıl bi hayal gücü valla biz sıradan insanlar şaşıyoruz
  mesela latife hanıma veya fikriye hanıma değinilebilirdi bildiğiniz gibi fikriye hanım öldürülmüştü hatife hanımında uşakkizadelerin kızı olduğu biliniyor ve ailesinin gücü tartışılmaz ikinci kitapta bu konuda bişeyler yazacağına inanıyorum neyse başarılar diliyorum yazara türkiyenin böyle aydınlık fikirlere ihtiyacı var içi geçmiş koftiden yazarlarımızında okuması gerek…

  Beğen

 67. Kitap hakkında yapılan yorumlara baktım öncelikle bunları yazmadan.Kitap hakkında herkes tabiki istediği yorumu yapabilir ama bu kitabı almayın paranıza yazık gibi cümleler sarfetmek yanlış bence.Ortada bir emek var ve okunmuş hiç bir kitap boşa değildir. Elbette beğenmeyeceğiniz kısımlar olabilir eleştirirsiniz. Kendi yorumuma gelince bazılarının da dediği gibi tutarsızlıklar olmasına rağmen çok sürükleyici bir kitaptı.Bitirene kadar elimden düşürmediğim nadir kitaplardan oldu. Bölümden bölüme atlarken diğer tarafta ne olduğunu merak ediyosunuz sürekli ve bu merak kitabın son sayfasına kadar devam ediyor. Ama kitabın sonunu hiç bu şekilde beklemiyordum en can alıcı yerde baktım kitabın son sayfasına gelmişim. Bu yıkım oldu benim gibi sabırsız biri için. O yüzden devamını bekliyorum sbırsızlıkla. Kürşat bey başarılarınızın devamını diliyorum….

  Beğen

 68. Selamlar,

  Tuba ben Eskişehir’ den. Kitap mükemmel ötesi, harika, çok müthiş inanın. Elinize, kaleminize, aklınıza herşeyinize sağlık. Bir çırpıda okunduğu için, o kadar akıcı ve ilgi çekici ki, elime almamla ,kitap’ ı bitirmem bir oldu. 2. kitap’ ı merakla bekliyorum.
  Ayrıca, bu kitap’ ın filminin de muhakkak çekilmesi gerektiğini düşünüyorum, birçok okuyucu gibi.
  Mevcut başarılarınızın devamını dilerim, sevgi ve ışıkla…

  Tuba Gümüş
  Eskişehir

  Beğen

 69. Kitabı şu an bitirmek üzereyim. Gerçekten muhteşem bir kurgu. Hikaye bize anlatılan, öğretilenlerle o kadar örtüşen bir biçimde kurgulanmış ki, insan okurken bazen gerçek diye bildiklerinden şüphe ediyor. Herkese de tavsiye ediyorum bu kitabı. Devamını bekliorum. Ayrıca bir film projesi olacağını duymuştum; onu da sabırsızlıkla bekliyorum.
  Başarılarınızın devamı dileğiyle…

  Beğen

 70. merhabalar; kitabınızı çok merak ediyorum ama gaziantepte bulamıyorum ama inanıyorum ki okumasamda kitabınız çok etkili bir kitap okumak isterim

  Beğen

 71. Atatürk hayranı olan bir kişi olarak kitabın adı ilgimi çektiği için almıştım. Aldığım için de ne kadar doğru bir karar verdiğimi kitabı okumaya başladığım ilk anda anladım. Kitabı elimden bir türlü bırakamadım. Birkaç gün gibi çok kısa bir sürede kitabı okuyup bitirdim.Çok sürükleyici bir kitap herkese tavsiye ediyorum. Yalnız kitaptaki bazı sözcüklerde bazı ek yanlışları ya da eksikleri vardı, bunlar acaba gizli bir şifremi diye düşünmeden kendimi alamadım. Kod0’dan önce “Cevabı Bilinmeyen Esrarengiz Sorular-(Carpe DiemKitapları) Adlı kitabı okumuştum. Yeraltı şehirlerini,Maya takvimindeki 2012 yılını ben önce bu kitaptan öğrenmiştim. Kod 0’ı okuyunca romandaki yeraltı şehirleri 2012 yılı, marduklar bana hiç uçuk kaçık gelmedi.Merak edenler bu kitabı alıp okuyabilirler. Sevgili Kürşat Burak Çağıl Kitabınızın 2. bölümünü büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum. Ellerinize sağlık.Çok güzel bir kitap olmuş bence.

  Beğen

 72. mükemmel bi kitap tam benim tarzım serüven olmalı bi kitapta mantık olmalı gizem olmalı tabiki vatan ve tabiki ATATÜRK

  Beğen

 73. kürşat bey
  kitabınızı okudum. güzel bir kitap bazı arkadaşların yazdıgı gibi çok kötü değil ama muhteşemde diyemeyeceğim…
  devamını sabırsızlıkla bekliyorum. çalışmalarınızda başarılar

  Beğen

 74. Ya been 465,468,469,472. sayfaları yhoktu operasyona çıkcaklardı sanırım orda ALGAN’ın durumuda orda önemliydi nası okuya bilirim buu sayfaları
  (2. Kİtap ne zaman çıkcak sabırsızlıkla bekliyorum)
  Çok güzel kitap’dı ilk okudum kitap ve söyle diye bilirim bana kitap sevgisini veren kitap bu oldu :)))

  Beğen

 75. kitabınız gerçekten çok güzel herkese tafsiye ediyorum ikinci kitabın çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum saygılarımla.

  Beğen

 76. Kod 0 kitabının 1. bölümünü okudum.. Gerçekten mükemmel bir kitap olmuş.. Profesörün hayat dersi verdiği son bölüm hariç hiç sıkılmadan 3 günde bitirdim kitabı.. Bir arkadaşıma tavsiye etmiştim ve o da hayran kaldı kitaba.. En kısa zamanda babama da okutmayı düşünüyorum.. Böylesine mükemmel bir kitabı bizlere armağan ettiğiniz için ne kadar teşekkür etsem azdır…

  Beğen

 77. kitabınızdan şunu öğrendim.çok uzun bir süredir bizler yani birlikte yaşadığımız tüm toplum ne kadar büyük bir aymazlık içerisinde imişiz kendimden ve ceddimden bu cahiliğimizden dolayı utandım.yıkmışız bir kaç vatanseverin üzerine bütün geleceğimiz ve yatmışız derin bir uykuya. sizin bu romanınız aslında cahillik olan benliğimizin tam da kalbine sokulmuş acımasız bir hançerdir. bu acıyı şahsen kalbimde çok uzun bir süre taşıyacağım unutmayacağım ve aileme bu duygularımı aşılayıp unutturmayacağım.

  Beğen

 78. “Akıcı ve benzersiz bir üslupla,ilginç bir üslup üzerinde bu kadar güzel durulur.

  Kürşat Burak Çağıl’a minnettarız.İkinci kitabı en kısa zamanda elimize almak istiyoruz.

  Beğen

 79. Kitabı bir solukta okudum. Gerçekten herşeyin yanında sürükleyici ve başdöndürücü bir anlatımı var. Herşeyiyle harika bir kitap. Aslında herkesin gözünün önünde olan ama kimsenin göremediği gerçekleri bir bir ortaya çıkarıyor. Belki bir kurgu olabilir ama bütün komplo teorileri göz önüne alındığında oldukça mantıklı geliyor. Tek kelimeyle herkesin okuması gereken harika bir kitap. Kürşat Burak Çağıl , sizi bir daha tebrik etmek istiyorum..

  Beğen

 80. Okuduğum her satırda beni düşündüren ve meraklandran bir solukta okuduğum ve baş ucu kitaplarım arasında yerini alan yeri geldiğinde yanımdan hiç ayırmadığım tekrar tekrar incelediğim ve diğer kitaplarldaki konular ile karşılaştırdığım okurken beni araştırmaya iten nadir kitaplardan biri kod sıfır işte bu yüzden ikinci kitabı sabırsızlıkla bekliyorum ayrıca şundan da bahsetmeden geçemeyeceğim okurken içimden geçen bir dilek vardı o da bu kitabın bir sinema filminin olması gerekliliğiydi bu dileğiminde gerçekleşmesinden dolayı ayrıca mutluyum tüm bunlardan dolayı sayın yazarı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum

  Beğen

 81. Merhaba sevgili Çağıl ,hiç hesapta olmazken MPL TV vesilesiyle kitabınızı okuduktan sonra adeta çoook derin bir krater çukuruna düştüm.Detay yorumdan ziyade genel olarak; Acaba bu çukurdan çıkış nasıldır derken ,bazen imkansız derken ,aslında merakla sonucunuda bilmezken,dizi bölümü gibi sanki yarım kaldı.Ve kitap sanki bu büyük krater çukurunun son olmadığını,ondan sonra daha gizemlerle dolu belkide çok çukurların olduğunun işaretcisi gibiydi.Tebrikler ancak bukadar olurdu herhalde .Ancak ufak bir sorun var oda şu: Dizifilmler sezon hariç haftada bir seyredersiniz, ama sizin kitabınızın devamı nezaman gelir bilelem.Bir sonraki haftasında okuyamayacağımı düşünürken hatırıma getirmemeye çalışıyorum inşaallah devamları hızlanır,Allah razı olsun kolay gelsin…Bazı yetenekler herhalde doğuştan gelir…Teşekkürler…HAKAN.:)

  Beğen

 82. Kitabin devamını merak ediyor ve bekliyorum.
  Kaleminize ve aklınıza sağlık.
  Saygilarimla,
  Tuncay D.Kalemoglu
  http://www.ucnokta.com/modules.php?name=Encyclopedia&op=list_content&eid=80

  —————————————————————————

  Bazı insanlar,
  Kendi değerleri ve usları ile inanırlar…
  Bazı insanlar ise,
  Başkalarının değerleri ve inançları ile uslandırılırlar…
  Birinci gurup güçlüdürler,
  Kandırırlar, kullanırlar…
  İkinci gurup güçlü olduklarını sanırlar…
  Kandırılırlar, kullanılırlar… (TDK)

  Tuncay D.Kalemoglu

  Beğen

 83. gerçekten okunmaya değer harika bir kitap okuduktan sonra bazı düşüncelerim değişti herkese tavsiye ediyorum

  Beğen

 84. Emeğinize sağlık çok güzel bir kitap olmuş yakın zamanda 2.kitabı bekliyoruz. Arkadaşlar lütfen korsan kitaplar almayalım emeğe saygı çünkü Sayın Kürşat Burak Çağıl bu saygıyı fazlası hakediyor.
  Gökhan Armutçuoğlu

  Beğen

 85. Önceliklle merhabalar 2 senedir kitap sektöründe çalışan biriyim Bir solukta okunabilicek gerçekle kurgunun arasında muazzam bir kitap bence ve bu tarz da yazılan bir çok kitapdan daha başaralı fazla reklamı olmamısana rağmen iyi bi satış yaptı mesela kitapda fantastik sayılabilicek bir çok konu var ama bi o kadar da insanı düşündürüyor ve yönlediriyor gerçekten harika ve zevkle okunabilecek bir kitap ellerinize ve emeğinize sağlık.Yurt dışında bu dalda bir çok kitap film yapılıyor umarım yönetmenlerin dikkatini çekersiniz gerçekten harika bir sinema filmi olabilir

  Beğen

 86. Başı güzel ortaya doğru sıkıcı sonuna doğru ise iyi bunaltıcı hal alan bir eser.Tutarsızlıktan bol bişey yok.Ayrıca buraya yorum yazanların coğununda bu kitabi okumadığından eminim.488 sayfa yazıp okuru yoracağınıza 200 sayfa yazıp tadını damağımızda bıraksaydınız daha güzel olurdu.umrım 2.kitabınızda uzattıkca uzatmazsınız.küçük bir örnek teşkilatın önemini ve vatan duygularını 1 defa yazsanız yeter her 10 sayfaya bir vurgulamaya gerek yok bence 🙂

  Beğen

 87. Kitap bence 2 bölüme ayrılıyor.Tibet’te geçen kısım ve geçmeyen kısım.Tibet’te geçmeyen kısımlar çok sıkıcı.Ama Tibet’te geçen kısımlar çok sürükleyici.
  Genel olarak kitap iyi ama ,kitabın tanıtımını okuyan kişi ,kitapta Atatürk’de var zannediyor.O açıdan biraz hayal kırıklığı yarattı….

  Beğen

 88. kod sıfır benim okudugum kıtaplar içinde benim ilgimi çeken tek kıtaptı ve bu kıtabı üç kez okudum kod sıfırın ikin cisinide merakla bekliyorum

  Beğen

 89. mükemmel bir kitap 2 günde bitirdim herkese tavsiye ediyorum.çok etlileyici inşaallah filmini de en yakın zamanda sinemalarda görürüz.bu emeği boşa çıkarmayalım.her evde olması lazım.herkes 5 arkadaşına aldırsın filme katkı olur
  2. kitabı zor bekliyoruz ne zaman çıkacak

  Beğen

 90. Öncelikle bu başarısından ve eserinden dolayı yazara teşekkürü bir borç bilirim. kitabı okudum ve genel hatlarıylada oldukça begendim.En büyük şikayetim ise kitapta yer yer kendini gösteren il bişlgisi hataları eminim bunu yazarda farketmiştir. birde bu kitabın devamı yayınlandımı yayınlandıysa nezaman yayınlandı yok eger yayınlanmadıysa devamı nezaman yayınlanacak merakla bekliyorum.

  Beğen

 91. kitap bir harika…Eline yüreğine sağlık yazarın. Bu arada eleştri yöneltenlere de şunu söylemek isterim. Eleştirilerinizden şunu anladım, öyle kendinizi kaptırararak ve hızlı okumuşsunuz ki kitabı anlayamamışsınız arkadaşlar….Eğer anlayarak okusaydınız neyin nasıl olduğunu, teşkilatın her sene ama kimlerce toplandığını anlardınız. Bir daha okumanız gerekecek üzgünüm. İmla hatalarına gelince evet var. Ama iyi bir okuyucu için keşke olmasaydı ancak, olması da birşey değiştirmez. Bu yazarın hatasıyla ilgili değil, aksine okuyucunun anlayışı ile ilgilidir. Anlayışlı okurlara ve yazarlara benden çokça selam….

  Beğen

 92. arkadaşımın kütüphanesinde gördüm sayfalarını karıştırırken okumaya başladım .soluksuz heyecanla ;hem sonu ne olacak diye hızla okurken bir yandan da aman hemen bitmesin diye telaşla ,Kürşat Burak Çağıl akıcı bir dil kullanmış ,anlaşılır sürükleyici bir konusu var ,içinde geçen konu ve olayları pek çok kez düşünmüş konuşmuşuzdur.insan okurken gerçek mi kurgumu diye düşünüyor araştırma isteği duyuyor ,kitap bu kısmıyla tehlikeli:))) dan brown .dan brown papucunu damdan al.:)))

  Beğen

 93. Ben bir öğrenciyim.sizi ilk olarak ülke tv de tanıdım .Fikirleriniz çok doğruydu ve aynı şeyleri düşündüğümüzü fark ettim.sonra sizi biraz araştırdım ve kitabınızı almaya karar verdim.kitebı okudum ve çok etkilenerek okudum.çok başarılı faydalı bi eser olmuş.bu kitaptan 100 yılın türk filmi bile çıkar ama.ama o filmde ün yapmış insanlar olmalıdır kalite açısından.

  Beğen

 94. HARİKA BİR KİTAP…SÜRÜKLEYİCİ BİR ROMAN ….GEÇMİŞDEN GÜNÜMÜZE KADAR UZANAN BİR YOLCULUK…. ROMANSAL BİR DİLDE BÜTÜN OLAYLARI GÖZLER ÖNÜNE SEREN BİLİM KURGU MUCİZESİ…….ABD NİN DON BROWN I VARSA BİZİM DE KÜRSAT BURAK ÇAĞIL IMIZ VAR…..KALEMİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK ……2.VE 3. BÖLÜMÜDE SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZZZZ………..

  Beğen

 95. kod0 adlı kitabın ikinci bölümü çıktı mı acaba bu konuda beni aydınlatır mısınız?
  okumak için sabırsızlanıyorum.

  Beğen

 96. kitabı şans eseri aldım elime hayatımda okuduğum en hızlı kitaptı diyebilirim kitapta yazan birçok şeyden az çok bilgim vardı ama bu kitapta çok bilmediğimi anladım hepsi arasında bi bağlantı var ve bu kadar çok şey sadece bi kurgu olamaz kürşat burak çağıla sonsuz saygı ve teşekkürlerimi iletiyorum ve ikinci bölümünü sabırsızlıkla bekliyorum film konusuna gelirse eminim çok ama çok iyi ve faydalı bir fiml olucak ama önünüzede bir çok engel koyucaklar biliyorsunuz bu ülkede insanların gerçekleri görmesi istenmez yoksa koyunluktan çıkıp düşünmeye ve gerçekleri görmeye başlarlar…

  Beğen

 97. açıkçası kitap hakkında pek bir bilgim yoktu ilk karşılaştığımda..ben bir kitabı almadan önce arkasında yazanları mutlaka okurum ve beni ilk cezbeden şey bu oldu. kitabı aldım ve elimden bırakmadım. şu an da hiç pişman değilim düşündüğümden çok daha harika bir kitap. kitabı bitirmeyi hiç istemedim ama maalesef okudum ve bitti. o kadar güzel bir anlatımı ve kurgusu var ki…2. bölümü sabırsızlıkla bekliyorum (:

  Beğen

 98. beynimde şimşekler çaktı, enseme meteor düştü..:)çok iyiydi gerçekten,emeğinize sağlık.2 gecede okudum ,2. bölümü hazırdır diyordum ama yanılmışım, sabırla bekliyorum…. sevgi ve saygılar.

  Beğen

 99. ÇOK GERÇEKÇİ BİR BİLİM KURGU KİTABI BENİM KAFAMDAN GEÇENLER BU KİTABA DÖKÜLMÜŞ SANKİ …ATATÜRKÜN BAŞINA GELEN OLAYDA BENCE DOĞRUDUR BAZI GERÇEKLERİ BİZE AÇIKLAMIYOLAR BUNDA DA VAR Bİ OLAY…

  Beğen

 100. Bilimle harmanlanmış kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’den ayetlerle süslenmiş bir kitabı okumak insana hayli bir bilgi kazandırır ve insanların bu konuda araştırma yapmasını sağlar işte böyle bir kitabı okudum.Kürşat Burak Çağıl’ın araştırma-yazarlığındaki epik-fantezinin etkisiyle okumaya doyulmaz bir hal alıyor.2. Bölümün daha iyi olacağına eminim.Umarım emeğinizin karşılıgını alırsınız.

  Beğen

 101. Kod Sıfır ;çok ciddi emek verilerek , pek çok konuda araştırma yapılarak hazırlanmış ve akıcı bir dil kullanılmış.. konu ve yorumlar oldukça etkileyici..büyük bir merak ve sabırsızlıkla ikinci bölümü bekliyorum..
  sevgilerimle….

  Beğen

 102. Kürşat Bey Teziniz olan 2012 deki Mardukluların Geleceğini yabancı bir yazar olan Erich Von Daniken’de yeni olarak bu teze destek veriyor.

  Beğen

 103. Kitabı dün gece 2 sularında bitirdim. Tek kelimeyle muhteşemdi. Herkesin okumasını tavsiye ederim. Dahiyane bir kurguyla insanı düşünmeye ve sorgulamaya iten bu kitap sanki 10 kitabın 1 kitaba sığdırılmış haliydi. Diğer bölümleri sabırsızlıkla bekliyorum.

  Beğen

 104. Ben kitap okuma tarihime ve kitap arşivime sünger çektim KOD 0 dan sonra..İnsanın düşünmemesi elde değil..Bu kitabı okuduktan sonra..

  Beğen

 105. Türk milleti vazifeli ve kendisine hiç bir millete ALLAH tarafından verilmeyen doğaüstü güçlerin verildiği istihbaratının gücünü ALLAHIN NURUNDAN alan bir millet dünyanın efendileri görecekler neyin ne olduğunu NE MUTLU TÜRKUM VE NURUM DİYENE.

  Beğen

 106. nedense bırseyler yazmadan once yorumlara goz atmaktan kendımı alamadım cogunlugun mukemmel harıka benzersız dedıgı yerde bır kısının olumsuz yorumu nasılda dıkkat cekıyor. Uç olma cabası yoo hayır ben daha fazlasını bılıyorum bıseyden haberınız yok tavrı tabı kı bu kıtabın degerını dusuremeyecek kadar basıt.. Bence ılk kez bır türk realıst tavrıyla yaratıcılıgını bırlestırıp elıne alanın bırakmaya kıyamayacagı bır eser gerceklestırmıs. Da vıncı nın sıfresını 3 gunde bıtırmeme ragmen bunu elıme almamla bıtırmem sadece 1 gun surdu okumaya basladıgım ılk satırından ıtıbaren kıtabın ınsanı ıcıne ceken sankı o an ordaymıssınız ızlenımı verecek kadar gercek olması tabı kı takdıre deger ınsanları gerceklerı sorgulamaya hatta genellıkle dusunmeye ıtmesı elestır almasına sebep olmus olabılır malum cok dusunmeyı seven toplum degılız suru misali :)) saygılar

  Beğen

 107. kürşat bey ikinci kitabınızın eylülde çıkıcağını söylemiştiniz.acaba 2.kitabınız nezaman çıkıcak net bişey söyleyebilrimisiniz….

  Beğen

 108. bence okullarda ders kitabı olarak okutulması gerekiyor.bize atamızı böyle tanıtmadılar hep bildik klasik şeylerle doldurdular beynımizi.okadar adileştilerki atamızın çok içki içtiği için siroz öldüğü fikrini dikte ettiler..iyi okudum bu kitabı Allah sizden razı olsun…devamlı takipçinizim.hayatınızı da okudum ve böyle dolu dolu bi insandan bu kadar cesur ve mükemmel bi şaheser çıkması şaşırtmadı benii.2.kitabınızı sabırsızlıkla bekliyorum..lütfen ne zaman yayınlanacağını yazarmısınız..sizii çok seviyor ve takdir ediyorumm…kitabınızı etrafımdaki tüm arkadaşlarıma tavsiye ettim hepside bir nefeste okumuşlarr..tüm kalbimle BAŞARILAR diliyorumm…(2.kitabın tarihi ve adını yazmayı unutmayın tüm kitapçıları gezerim gerekirse :))

  Beğen

 109. bu kitaP bndé waR zaTen…inteRneTe by bakaYm hakkınDa ne waRmışş bnm anneMmm taRih hocası ewimiZde kütüphané waR xD ama yahny kitaP oqumaq bnLk bishe deiL maceRayı sewioRmm..o yüzdn bu kiTabu okuyRmm…3 qünDé 201.sayfayı okuyoMmmm bosH zmn buLunCaa ..

  Beğen

  1. Ah birde Türkçe yazabilsen ne hoş olacak.Annen tarih öğretmeniyse annene de ki: ‘Anne ben Türkçe yazım konusunda kıtım, daha hangi harfin hangi sesi verdiğini bilemiyorum, bana yazım kurallarını, grameri öğretir misin?”Düzgün yaz böyle yazınca daha mı modern, çağdaş ya da ne bileyim egzotik oluyor.

   Beğen

 110. Türklerde böyle güzel kitaplar yazabiliyormuş demekki, genelde kitap okurken kendimi zorlarım ama severek, merakla bir solukta okuduğum nadir kitaplardan biri…

  Beğen

 111. Nihayet gizlenen yakın tarihi birisi çıkıp açıkça dile getirmeyi başardı. Üstelik bunu yaparken yalnızca Türkiye’yi değil tüm Dünya’yı ve sıradışı anormal yapılanmayıda gözler önüne serdi.
  Bir doğrunun üzerini örtmek için ona yalan damgası vurmak yüz yıllardır gelenek haline geldi. Emin olunki bir şeye yalan bu diye haykıranlar varsa o kesin doğrudur!
  Burak kardeşimizde ütopya olarak nitelendirilen pek çok doğruyu tek bir kitaba sıradışı bir kurgu tekniği ile sıkıştırmayı ustaca başarmış.
  Tebrikler ve devamını bekliyoruz

  Beğen

 112. Kitap genel olarak güzel olmakla birlikte bölümler arasındaki geçişler biraz sert olmuş sanki… ayrıca profesörle alakalı kısımlar anlatımı biraz katılaştırmış o kısımlar daha hareketli olabilir bu sayede anlatımın akıcılığı sürdürülebilirdi. Teşekkür ederim.

  Beğen

 113. arkadaşlar bu kitaba sahip olan biri varsa lütfen bana ulaştırsın.çok zamandan beri tüm kitapstore larda ve kitap evlerinde tükenmiş durumda.Unutmayın sadece sizin içinizde kalmış bilgi hiçbir işe yaramaz başkalarıda faydalansız.kitap üzerindeki satış fiyatı ödenecektir(20tl).
  lütfen ulaşın bana
  metinkorkmaz1302@mynet.com

  Beğen

 114. kitabı alırken satan kişi bana çok iyi bi seçimde bulunduğumu söylemişti.Ne kadar doğru söylediğini kitabı okumaya başladığım zaman anladım.Dan BROWN , Adam FOWER rüzgarı esen son zamanlarda en az onlar kadar iyi yazan bir Türk yazarı tanımaktan cok mutlu oldum. 2. kitabıda sabırsızlıkla bekliyorum..

  Beğen

 115. Kitabı bitirmiş olmama rağmen ,hala tekrar tekrar okuyorum..2. kitabı sabırsızlıkla bekliyorum..
  herkesin özellikle her türk vatandaşının okuması gereken bir kitap..
  kurgumu yoksa gercekmi bu aklımı cok kurcalıyor..eger gercekse bilmediğimiz ve bilmeyi haketttiğimiz bir çok konu var..

  teşekkürler

  Beğen

 116. selam kitabı okuyalı aylar olmasına rağmen hala etkisindeyim bu bir roman olmaktan ziyada büyük bir araştırma ve gözlemleme genel bakışla emek ürünü bütün eserler öyle ancak kod sıfır başka bir şey her türlü merakı olan insana hitabediyor olmasıda ayrı bir özen okumayanlar en kısa zamanda okumalı inanın her alandan her konudan bir şeyler bulacaksınız TARİHİ GERÇEKLER zaten ayrıntıya gerek olmaksızın ortada özelliklede bir çoklarının mistizm diyip üzerinde durmaya dahi tenezzül edemediği konular bence olabilecek en gerçekçi yönleriyle anlatılmış bu benim fikrim EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK
  KÜRŞAT BURAK ÇAĞIL

  Beğen

 117. kendimi tutamayak alperen bozkurta bişeyler deme ihtişyacı içersinde kıvranırken ellerim klavyeye gitti bile:)))))))))
  şevgili alperen bence sen ne okudğunun nede anladığının farkında deyilsin ayrıca her kes aynı şeyden aynı tadı alacak diye bir kuralda yok zaten emeğe saygısı olmayanın kendisine olan saygısı ise düşünülmelidir en azından benim açımdan senin bu kitabı okumamış olmanı yürekten diliyorum inan bunu yürekten istiyorum kardeşim çünki her kes rızkınca nasiplenir verilmiş nimetlerden bu kelime her şey için özelliklede ilim irfan için daha geçer akçedir bence

  Beğen

 118. Olumlu,olumsuz-yaşatıcı,yıkıcı her türlü eleştiryi bir kenara bırakıp şöyle düşünmeli kişi : Okuyucuların, komplo teorileri karmaşası içerisinde üstü örtülen,kaba tabiriyle gümbürtüye giden hakikatlerin üzerine gitmesini sağlayacak,düşündürecek bir kitap.Uyuşturulan beyinlerin sarsılması,üzerinde yaşadığı dünyayı yaşanan ve yaşatılan tüm olayların sorgulanması gerekliliğinin bir kanıtı niteliğinde.Farklı açıdan,derinliğine bakmaya alışık olmayan gözleri yüzeysellikten kurtabilir bu tür yapıtlar.Misal “İlluminati” okuduktan sonra gerçekleri görenlerin sayısı biraz daha arttı.Bu tür yapıtlarla ancak komadan çıkabilir,dünyanın yalnızca “sefa sürmekten” ibaret olduğunun empoze edildiği zihniyetler.Ki komada kaldığımız sürece önemsiz aktristleri/aktörleri olarak doğar,yaşar ve öyle ölürüz.

  Şokların,farkedebilme etkisini biliriz ya hepimiz.Bu kitabın ve devamında gelecek olan kitabın da “şok etkisi” yaşatması dileğiyle.

  Beğen

 119. BUGÜNE KADAR OKUYUP ETKİLENDİĞİM KİTAPLAR ARASINDA.İNANILMAZ AKICI,SÜRÜKLEYİCİ VE BİR SOLUKDA OKUDUĞUM BİR KİTAP.BÖYLE GÜZEL BİR ESER İÇİN GERÇEKTEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.HERKES OKUMALI ENFES BİR YAPIT ELLERİNE YÜREĞİNE SAĞLIK.

  Beğen

 120. Kitabımınız ( Kod 0 )’u büyük bir keyifle ve ilerleyen sayfalarında ürpererek fakat heycanla okudum.Yazınız, okumayı sevmeyen biri dahi olsa sürükleyeci ve bir o kadar düşündürücü oluşu son satırın noktasına kadar ilgiyle okuyacak şekilde.Bu gerçekleri kurgu edasıyla sıralanan satırların 2.ci bölümünde’de eminim aynı heycanı duyacağım ayrıca bu ay içersinde 2.ci bölümün çıkacak haberi beni sevindirdi.
  Başarılarınızın daim olması dileği ile.
  Saygılar

  Beğen

 121. Keşke kitaptakiler gerçek olsa, Ata’mın evlat edindiği ve gerçekten de akibeti bilinmeyen sadece sayısı 5 olarak bilinen erkek çocuklardan birisi örgütlenmiş olsa, bana gel dese , canını ver dese… Elinize sağlık Kürşat, çok beğendim.

  Beğen

 122. I kitabı beğendim harika yazılmış ben bu tarzda kitap okuduğum için bana yabancı değil hikayenin konusu tamam katılıyorum yazılanların çoğun en takdir ettiğim kısım bize istedikleri gerçeklerden uzak tarih anlayışı vermeye calışmaları ama biraz okuyunca neyin doğru neyin yanlış olduğu ortaya çıkıyor ama neden diye soruyor insan gerçeği bilenler suustu tarih hakında sonra insan fark ediyor gerçek hep ortada görmek isteyenler onu hep görmediler mi gördüler gerçek onu arıyanlara aittir.diye düşünüyorum yada ona sahib çıkacaklara II kiatabı okumak için bekliyorum 2 basımını hemen yapın

  Beğen

 123. 1. bölümü bir solukta bitirdim diyebilirim. Akıcı dille anlatımı çok hoş. Fakat bazı yerlerde yazım hataları ve basım hataları dikkatleri biraz dağıtır nitelikte. Bir arkadaşımız yorumunda bir sonuca ulaşılmamasından bahsetmiş. Belki bunu 2. bölümde bulabileceğiz. Bir yönden de katılıyorum. Algandaki gel-gitler sayfaların tekrarı niteliğinde. Bu sebeple biraz sıkıldım diyebilirim.
  İçindeki bilgiler her ne kadar komplo teori(!)lerinden öteye geçemese de -Kürşat Bey’in de dediği gibi- herkes görmek istediğini görür ve inanmak istediğine inanır.

  En kısa zamanda sahneye dökülmesi dileğiyle..

  Saygı ve selamlar..

  Beğen

 124. öncelikle yüreğinize sağlık..daha önce okudum sizi tanıyorum dersem yalan olur,biraz geç oldu ama temiz oldu ve bunan sonra enyakın takipçilerinizden birisi olacağımdan hiç kuşkum yok..umarım bu kitap başarılı bir şekilde beyaz perdeye aktarılır..sevgilerimle…

  Beğen

 125. SAYIN ÇAĞIL
  KOD Ø YERYÜZÜNÜN EFENDİLERİ KİTABINIZI 29.03.2010 TARİHİNDE ALDIM VE BU GÜN YANİ 31.03.2010 TARİHİNDE KİTABI BİTİRMİŞ BULUNMAKTAYDIM
  MERAK ETTİĞİM HUSUS ŞU, MADEM KİTAPTA YAZANLAR OLACAK NEDEN BU KADAR GEÇ KALDINIZ YAZMAK DA?
  AYRICA MADEM BU BAHSETTİĞİNİZ GÜÇLER, AGHARTA VE SHAMBALLAH VAR, MADEM BU KADAR GİZLİLER VE HEMEN HEMEN DÜNYANIN VAROLUŞUNDAN BU YANA VARLIKLARI MEVCUT SİZ NERDEN ÖĞRENDİNİZ VARLIKLARINI?
  KİTAP DA YAZMIŞ OLDUĞUNUZ VASİYET GERÇEK DE VARSA, Kİ BEN ZATEN HER ZAMAN TÜRKLER’İN ÇOK GİZLİ BİR ÖRGÜTÜ OLDUĞUNA VE TÜRK TOPLUMU’NUN BEKASI İÇİN MÜTHİŞ BİR GİZLİLİK İÇİNDE ÇALIŞTIKLARINA İNANIYORUM AYRICA BU ÖRGÜT ÇOK ESKİ BİR TEŞKİLAT VE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ONLAR SEÇTİ, ÇÜNKÜ BİTMİŞ BİR DEVLET SIFIRDAN TEK BAŞINA BİR İNSANIN GAYRETLERİYLE, ZEKASIYLA KURULAMAZ, MİLLİ MÜCADELE DÖNEMİ VE DEVAMINDA GELİŞEN OLAYLAR HER ZAMAN BANA GARİP GELMİŞTİR AMA SİZ BU TEŞKİLATI NERDEN BİLİYORSUNUZ?
  BEN EN AZINDAN TARİHTE Kİ GARİPLİKLERE DAYANARAK BİR ÖRGÜTÜMÜZ OLDUĞUNA İNANIYORUM AMA İSMİNİ KOYMUYORUM ÇÜNKÜ DEDİM YA ÇOK GİZLİ OLDUKLARI İÇİN İSMİNİ BİLENLER SADECE ONLARDAN OLANLARDIR VE ULU ORTA İSİMLERİNİ AÇIĞA ÇIKARMAZLAR, BÖYLE BİR OLUŞUMUN ÇOK ESKİLERDEN GÜNÜMÜZE KADAR GELMESİ TAMAMIYLA GİZLİLİK İLKESİ GEREKTİRİR ÇÜNKÜ AÇIĞA ÇIKMAK SÖZ KONUSU, EN UFAK BİR İSİM BİLE EKMEKLERİNE KAN DOĞRAR.
  AYRICA 2. BÖLÜMÜ HİÇ BİR YERDE BULAMADIM NERDEN TEMİN EDEBİLECEĞİM KONUSUNDA VE SORULARIM KARŞISINDA BENİ AYDINLATMANIZI TALEP VE ARZ EDERİM
  SAYGILAR

  Beğen

  1. Selamlar,

   Bazıları için çok sıradan ve yalın bir yanıt olarak gelebilir ancak birşeyi belirtmekte yarar görüyorum. Bu bir ROMAN. araştırma kitabı yada tarih kitabı değildir. Yani bir hayal ürünüdür. O yüzden gerçekle birebir tutmak bence yalnış yerlere götürür herkesi. Ben bügüne kadar okuduğum incelediğim herşeyin bir harmanının bu eserde dile getirdim. Birçok done bende bir resim ortaya çıkardı ve bunu resmettim. O yüzden bunu bir tarih kitabı gibi algılayıp gerçekle bir tutmak hata olur.

   Bilim kurgu türünde bir romandır bu.

   Saygılar..

   Beğen

 126. ASLINA BAKARSANIZ DEDİĞİNİZ GİBİ; BAZI KISIMLAR KURGUDAN ÖTEYE GEÇEMEZ ÇÜNKÜ KARABÜYÜ GERÇEKTEN İNSANLAR ÜZERİNDE ETKİ YARATABİLİYORSA. KİTLECE TÜM DÜNYAYI MORONLAŞTIRACAK BİR BÜYÜ YAPILIRDI VE KİTAPTA ADI GEÇEN ÖRGÜTLER ASLA KURULAMAZDI EVET DÜNYANIN BÜYÜK BİR KISMININ ORTALIKLARDA ET YIĞINI GİBİ DOLAŞMAKTAN BAŞKA BİR İŞ YAPTIKLARI YOK AMA ÇOK BÜYÜK İŞLER YAPAN İYİ İNSANLAR DA VAR KARANLIK GÜÇLERİ BÖYLE MUHTEŞEM BİR KURGUYLA DÜNYA DIŞI GÜÇLERE BAĞLAMAK OLDUKÇA FANTASTİK AMA SADECE KURGU ÇÜNKÜ KİTAPTA ANLATILDIĞI ÜZERE BİR TEKNOLOJİYE SAHİPLERDİ İSE, ÇOKTAN DÜNYAYI İSTİLA ETMİŞ VE KOLONİLERİ BÜYÜK ULUS DEVLETLERİ HALİNE GELMİŞ OLACAKLARDI TABİ BEN EVRENDE YALNIZ OLDUĞUMUZU KASTETMİYORUM AMA BU GÜNE KADAR BİZİ FARK ETTİKLERİNİ DE KABUL ETMİYORUM SONUÇTA KURGUYA GÖRE BİR ŞEKİLDE ONLARDAN KURTULMUŞ İNSANLARDAN BAHSEDİLİYOR, DEMEKK Kİ İNSAN ZEKASI ONLARINKİNDEN DAHA ÜSTÜN VELHASILKELAM İNSAN ZEKASI HER ŞEYDEN ÜSTÜNDÜR BUNU, ŞUNA DAYANARAK SÖYLÜYORUM:
  BAHSİ GEÇEN VE GERÇEKTEN DE VAR OLAN TÜNELLER İNSANLAR TARAFINDAN YAPILMIŞTIR GÜNÜMÜZ TEKNOLOJİSİYLE BİLE ÇOK ZORDUR YAPILMALARI
  İNSANLARIN GERİLEMESİ BENCE DIŞLANMAKTAN BAŞLAMIŞTIR DÜŞÜNÜN ETRAFINIZDAKİ HERKES BİLİMLE UĞRAŞIYOR, SİZSE MAGAZİN DEDİKODU DERDİNDESİNİZ YA DA DAHA FAZLA SAÇMA SAPANLIKLAR BU DURUMDA DIŞLANIRSINIZ VE O İNSANLARA KARŞI CEPHE ALIRSINIZ ÇÜNKÜ SİZİ BİR ÇOK ŞEYDEN MAHRUM BIRAKMIŞLARDIR ÇÜNKÜ MAHRUM OLDUĞUNUZ ŞEYLER BİLİMLE UĞRAŞANLAR İÇİNDİR YANİ, İLK KARAGÜÇLERİN DE TEMELİ DIŞLANMADAN KAYNAKLANMAKTADIR YA DA YANLIŞ ANLAMALARDAN HABİL İLE KABİLİN OLAYI GERÇEKTİR VE KABİL KARDEŞİ HABİLİ YANLIŞ ANLAMALARINDAN DOLAYI ÖLDÜRMÜŞTÜR
  HABİL ÇOK ÇALIŞKAN OLDUĞU İÇİN, HER GÜNÜNÜ ÇALIŞMAKLA GEÇİRDİĞİNDEN BABASI ADEMLE DAHA ÇOK KONUŞACAK KONUYA SAHİPTİR
  AMA KABİL GÜN BOYU FAZLA ÇALIŞMADIĞINDAN, BOŞ İŞLERLE, EĞLENCEYLE, ŞAMATAYLA UĞRAŞTIĞINDAN BABASIYLA KONUŞMALARI UZUN SÜRMEZ
  BU DURUM KABİLİ YANLIŞ DÜŞÜNCELERE, YANLIŞ ANLAMARA İTER BABASININ ONU SEVMEDİĞİNİ, HABİLİ KENDİSİNDEN ÜSTÜN TUTTUĞUNU DÜŞÜNÜR
  E GÜNÜMÜZ İNSANI DA YANLIŞ ANLAMALARINDAN DOLAYI ANNESİNİ, BABASINI, KARDEŞİNİ VS. ÖLDÜRMÜYOR MU BU YANLIŞ ANLAŞILMALAR DEVLETE VE VATANA İHANETE BİLE SÜRÜKLÜYOR İNSANLARI HER NEYSE 🙂 KURGU SÜPER EN AZINDAN DÜŞÜNMESİNİ BİLEN BİR İNSANA YENİ FİKİRLERİN IŞIKLARINI YAKIYOR

  Beğen

 127. sayın borak cağıl sızemsn mi wericem çunku aklıma bişeyler taklıyor lütfen beni ekleyin çok anemli… msn:died_1996@hotmail.com tel:05317066076 lütfen baska kisiler eklemesin burak cagil

  Beğen

 128. Kitabı Aldığım gün bitirdim Çok sürükleyici Bir kitap.Çok fazla araştırma yapılmış yazarın hakkını vermek lazım.Kitabın birkaç konusu arasında kopukluk var bu danormaldir gibime geliyo.2nci kitabı dört gözle bekliyorum.
  Başarılarınızın devamını dilerim…

  Beğen

 129. Selam Kürşat Bey,

  Kitabınızı bugün bitirdim. Açıkcası bir süredir pek kitap okumayan ve heyecanını yitirmiş birini yeniden heyecanlandırdınız. Elinize, aklınıza, yüreğinize sağlık. Bir çırpıda okunabilen, sürükleyici bir kitap olmuş. Kod 56’yı ve teşkilatı açıklayıcı kısımdan sonra, Algan Alatlı’yı konuya dahil edip, ilerde birleştireceğiniz roman kahramanlarının yaşadıklarını bölüm bölüm işlemeniz, ayrı bir akıcılık kazandırmış. Aksi halde Alatlı’nın yaşadıkları, gel-gitleri, uzun sohbetleri ve iç hesaplaşmaları okuyucuları akıcılık açısında biraz zorlayabilirdi. Ama Kod 56 ve Alatlı’nın yaşadıklarını, senkronize olarak birbirinin peşi sıra işlemeniz, hem amaçladığınız bilgilendirmeyi yapmanızı, hem de Kod 56 ile heyecanı ve canlılığı ayakta tutmanızı kolaylaştırmış.

  Başta da belirttiğim gibi akıcı, bir çırpıda okunabilen, bu arada vermiş olduğunuz bilgiler konusunda düşündüren ve okuyucuya da zihin egzersizi yaptıran, güzel bir kitap yazmışsınız. İşlediğiniz konular benim de ilgi alanıma girdiği için, özellikle hoşuma gitti. Kitabı da bu yüzden okumak istemiştim açıkcası. Yoksa dediğim gibi bir süredir kitap okuma heyecanımı yitirmiştim.

  Kitabı okurken elimde olmadan bazı cümle düşüklüklerini ve kelime kaymalarını sayfalar üzerinde düzelttim ve notlar aldım. İsterseniz bunları size gönderebilirim. Sonraki baskılarda bu ufak hataları düzelmek isterseniz diye… Ama önsözden anladığım kadarıyla, geri dönüp düzeltme yapmak istemeyebilirsiniz de. Gerçi notlarımın çoğu cümleye müdahale etmek yerine, kelimelerin yerini değiştirmek ya da bazı fazlalıkları çıkarmaktan ibaret. Sonuç olarak o cümleler size ait ve içeriğine dokunmak size saygısızlık olurdu, haddim de dedildi. Ama hiçbir değişiklik yapmak istemezseniz de bu gayet anlaşılır bir durumdur. Yazar olarak siz düzeltme yapmaya kalkıştığınızda sadece fazlalıkları kaldırmak ya da kelimelerin yerini değiştirmekle kalmayabilir, cümlelerle oynamaya başlayabilirsiniz ki, bunun sonu gelmez ve kitabı yeniden yazmış gibi olabilirsiniz. O nedenle böyle de kalabilir, hiç mahsuru yok.

  Sadece atladığınız ufak bir ayrıntıyı belirtmek isterim. Ama bunu asla açığınızı yakalamak ya da üstten bir bakış, küstahça bir tutum olarak algılamanızı istemem. Sadece oldukça zor bir kurguyu, ustaca ele almış olmanıza rağmen, arada atlamış olduğunuz ufak bir detayı farketmek, sizi de tebessüm ettirir diye düşündüm. Ve okuyucularınızın dikkati, yeni çalışmalarınız için size şevk verebilir. Lafı uzatmadan o ufak detayı belirtmek isterim. Sayfa 303’de Kod 56 apartmanın anahtarının artık kendisinde de olduğunu söylemişken, sayfa 317’de Tiraje Hanım’ın kapıyı kilitlemesi nedeniyle içeride kapalı kalması bir mantık hatası gibi geldi bana. Sonuçta Kod 56’da apartmanın anahtarı vardı ve kapıyı açıp dışarı çıkabilirdi. Ama o zaman da gizli tüneli bulamazdı.

  Yazarken inanın ben de kendime tebessüm ediyorum. Hemen her film ya da kitapla ilgili, izleyiciler ya da okurlar benimkine benzer çabalar içerisine girerler sanırım. Ama ben ilk defa yazarıyla iletişime geçerek yapıyorum bunu. Sizin anlayışınızı da umarak. Muhtemelen ilk defa duymamışsınızdır bu detayı. Yine de okurlarınızın ilgisini ölçmek açısından sizin için olumlu olur umarım.

  Yazıyı uzatmak istemiyorum. Bu kitabı biraz daha sindirdikten ve belli bölümlerine tekrar göz attıktan sonra, devam niteliğindeki kitabınızı da okumayı çok istiyorum. Yine bu e-posta adresi ile sizinle iletişime geçip sipariş edeceğim sanırım. Sizi tekrar tebrik ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Allah kolaylıklar versin.

  Selametle kalın,

  Gülşen İlici

  Beğen

 130. Merhaba
  Kürşat Burak Beye Bu Eseri Bize Armağan Ettiği İçin TeşekkürEderim. Tüm Türkiyede Yaşıyan Herkezin Mutlaka Okuması Gereken Bir Kitap Olduğunu Düşünüyorum.

  Beğen

 131. sayın kürşat burak çağıl’ın kaleme aldığı kitaplarının bir okurunda bıraktığı izlere kanımca cevabım, kendisine de yazıp ulaştırabilmiş olduğum aşağıdaki cümlelerde birazıyla saklıdır…

  … bugün, iki kitabınız da okuma serüvenimin içinde ilk vazifelerini tamamladılar. bugün, iki kitabınız da ilkin bir insana, sonrasında bir gence, bir vatandaşa, kimi zaman bir öğrenciye kimi zaman bir öğretmene … alımlaması gereken şeyleri eksikliklerine katması yolunda yarenlik etmiş oldu.

  bir filmden bir kare…

  “bir düşünür, kağıda Özgürlük yazar ve kağıt havaya yükselir, bütün dünyayı gezmeye başlar. kötü ve zalim güçler onu yakalamaya çalışırlar, çünkü tek başına bu sözcük ble onlara küfür gibi gelmektedir. ama bu çaba boşunadır.”

  kitaplardan kitaplara sallanışlarımdan…

  bu alıntıladığım sözcüklerin kıyısında, kitaplarınızda yaşanan iç içe hallerin bir yansımasına tanıklık ettim.

  emeğinizle “örselenmiş” sayfalarınıza bir kez daha teşekkürümü ve saygımı sunuyorum.

  Beğen

 132. kod 0’ı okudum gerçekten mükemmel bir kitaptı ikinci kitabı hemen bulmaya çalışacam okumak için sabırsızlanıyorum kürşat burak çağıl’a çok teşekkürler böyle güzel kitaplar yazdığı için..

  Beğen

 133. Kitabınızı büyük bir beğeni ile okudum gerçekten sıra dışı bir kitap diye bilirim her sayfasında aklımın bir köşesinde soru işaretleri oluştu bir çok araştırma yapmama yol açtı böyle güzel bi eseri yazdığınızdan ötürü teşekkürlerimi sunuyorum başarılarınızın devamını dilerim

  Beğen

 134. Ben KOD 0 (SIFIR) 1. Bölümü okudum. Ve gerçekten okuduğum ve göğsümü kabartan nadide tarih içerikli bir kitap. Bu kitabı okumayan her Türk bireyi ciddi ziyan içerisindedir. Bu kitap tarihimizi , atalarımızı ve Türk halkını çok net objelerle özetleyen nadide bir kitap. Kitabın 2. Bölümü de yayına girmiş ve mutlaka alıp okuyacak ve kütüphaneme bir zenginlik daha katacağım. Kaleme alan Sayın Kürşat Burak Çağıl’a teşekkür ediyor , kaleminin durmamasını temenni ediyorum.

  Beğen

 135. kitabını alıp okumadığım için verdiğim slm karşılık pis bir ağızla demediğini bırakmayan yazar.kitap yazmadan önce insanlık nedir onu öğrenmelisin.insan sanatçı siyasetçi iş adamı simitçi vs.. ne olusa olsun hiç faretmez insanda en büyük üstünlük iyiliktir sevgili kürşad bunuda öğrenmelisin.saygı göstermeyide bilmelisin beni ne kadar tanıyıp tanımadığının bir önemi yok sen insanlığın gerektirdiği en büyük üstünlükten yoksun birisin.
  şimdi biliyorumki bu yazdıklarıma sayfanda yayınlamayacaksın o yürekte yok sende.eleştiriyi hazmedemiyorsun.bunları öğrenmelisin herşeyden önce..yazdıklarımı yayınlamasanda sen okuyacaksın 3. gözünü açarak oku okuda anlamaya idrak etmeye çalış..bana yakışan bir tavırla sevgiyle kal sevgili kürşad..
  bana taş atana karşı gül atmak öğretildi.yolun açık olsun…

  Beğen

  1. Sevgili Arzu Hanım,

   Sizinle olan tanışıklığım 2 seneyi geçmek üzeredir. Bizler sinema filmi projesi için tanıştık. Yani bizim neler çektiğimizi ve yaşadığımız sorunları az çok bilen birisisiniz. Onlarca defa duyurmamıza rağmen ve aradan 2 koca sene geçmesine rağmen halen romanlarımı almamış olmanız hayret verici bir durumdur. Evet dışarıdan bakıldığında herkes almak zorunda değildir diye düşünülebilir. Doğrudurda. Ancak benim böyle bir zorlamam asla da olmadı kimseye karşı. Ancak siz sürekli olarak bana msn de yada facebook da projenin ne durumda olduğunu bütün ayrıntılarını sormaktasınız. Önceden bu yakın ilginiz samimi gelmiş ancak geçen süreç içersinde sizden bir destek görmediğimiz için ve her seferinde vaktim olmadı demeniz, açıkcası bende bir güvensizlik yarattı.

   Çünkü gerçekten bu projeyi merak eden, ilgilenen insan çoktan romanımı almış okumuştur. Sizin manasızca vaktim olmadı demenizde samimi gelmemektedir. Vaktim olmadı ne demek? 2 yıldan fazla oldu. Gene belirtiyorum, okumak zorunda değilsiniz ancak bana kalkıpda hergun film ne oldu kitaplar ne alemde diye sormanızda yersizdir. Bende size kitaplarımı önce alın okuyun sonra gelin sorular sorun dedim. Çünkü ben birçok insanın sorusunu ne msnde nede facebookda yanıtlamak istemedim. Çübkü her gün onlarca soru gelmektedir. O yüzdne herkesi bu siteye yönlendirdim ki herkes soruları ve yanıtları görsün diye. Ancak size özel her seferinde gene yanıtlar verdiğim halde, size vakit ayrıdığım halde bana kalkıp koca 2 sene sonrasında hala vaktim olmadı demeniz, seviyesiz saygısız ve .. geliyor.

   Eğer bir kişi bile bu normal diyorsa ben sizden özür diliyorum. Eğer 2 senedir bizleri tanıyor olmanız ve projeye destek için romanların alınması gerektiğini bildiğiniz halde almamış olmanızı normal karşılıyorlarsa evet ben sizden özür dileyeceğim.

   Ben sizi bir dost olarak gördüm. Ama dostlar birbirlerine yardım eder, destek verir. Ama sizin garip tavırlarınız, samimi olmayan uslubunuz canımı yeterince sıkıyor. Sizin gibi dost istemiyorum. Bir daha da bana ne mesaj atın nede selam verin. Allah yolunuzu açık benden uzat etsin.

   Saygılar..

   Beğen

   1. sevgili kürşat öncelikle belirtmek isterimki bu size son mesajım.mesajınızdaki uslup bu haliyle bile birebir diyaloğumuzdan çok daha kibar.bizler bir proje için tanıştık fakat sonrasında ben size bu projenin içinde olamayacağımı belirttim sizde biliyorsunuz ben size slm verip soru sormam tamamen dosthane bir yaklaşımdı.bunu biliyorsunuz.ayrıca benim size sorular sormamı saygısız seviyesiz ve.. yazmışsınız ve.. nedir oradaki boşluk aptalça salakça vs.. miydi.yine yapacağını yapmışsın kendi seviyeni göstermişsin.hoşçakal..

    Beğen

   2. Yanılıyorsunuz! Dostane tavırlar böyle olmaz. Gerçek dost olsanız, projede yer almıyor olsanız bile destek vermek için ROMANLARIMIZI satın almanız gerekiyordu. Sürekli garip garip sorular sormakla değil. Sizin bu tavrınız dostane değil sadece bizlerden bilgi almak, sızdırmak. Amacınız budur. Pişkince birde hala yorum yazıyorsunuz. Size artık mesaj atmayın dediğim halde. Bu site karılar hamamı değil. Dedikodunuzu başka yerlerde dile getirin. Ben saygı gereği 1. yorumunuza izin verdim. Bundan sonra yazacağınız yorumlarda silinecektir. Bilginize.

    Beğen

 136. e konu ATATÜRK olunca elbet ilgi duyuluyor. Ben daha okumadım. Ama bu kadar beğenildiğine göre MUTLAKA çok iyidir. alıp okuyayım hemen. yazarımızın kalemine sağlık 🙂

  Beğen

 137. fazla söze gerek yok dürüstçe şans eseri aldığım bu kitabı uzun süre kütüphanemde içeriğini gerçekten bilmeden tuttuktan sonra elime aldığım andan itibaren sadece kitabı ve yazdıklarını düşündüm ve hayatımda ilk kez bir solukta bu kitabı bitirdim bir çok yazarın birçok kitabını okudum ve kütüphanem gerçekten geniş bir kütüphane olmasına rağmen başucu kitabım olmasını istediğim tek kitap kürşat beyin sözleri yazılarının akıcılığı beni bir anda kendine bağladı dan brown kitapları veya filmleri rekorları kırsa da kürşat beyin bu eseri kesinlikle kat kat daha güzel akıcı ve bence çok daha anlamlı ve bizden içimizden bir eser ve son bir söz lütfen bir şekilde bu kitapları filmleştirelim hayatımızda bunları bu tarz eserleride islemeye hakkımız var bizi bu haktan mahrum bırakmayın kürşat bey dün siparşişini verdiğim yonca operasyonu kitabınızıda sabırsızlıkla bekliyorum inşallah en kısa zamanda onunla da ilgili yorum eklemek isterim sanat hayatınızda başarılar ülke olarak sizin gibi yazarlara çok ihtiyacımız var

  Beğen

 138. bazı kitaplar vardır ..günlerce okursunuz..hatta bazen haftalarca sürer bitirmeniz..kitabın sayfa sayısından dolayı değildir okumanızın uzun sürmesi..çekim gücü kapalıdır çünkü..sıkılmış olsanız da başladığınız için bitirmek istersiniz..size bilgi verirler ama heyecan veya beklenti maalesef..bir de size bu cümlenin en sonunda adını vereceğim tarzda kitaplar vardır.Sizi ilk sayfasından itibaren alır götürür başka boyutlara..o kadar sürükleyecidir ki; zamanın nasıl da akıp gittiğini farkına varmazsınız bile..sayfalar ilerledikçe heyecanınız artar ,içinizi kemiren o soru büyümeye başlar ”daha neler olacak?” diye..belki iddialı olacak ama ben bu iddiamın arkasında sonuna kadar duracağım; okuduğum en sürükleyici ve heyecan verici Türk romanı; Kod 0 ( KOD SIFIR – Ataürk’ün Son Vasiyeti)

  Beğen

 139. Baştan sonuna kadar bir solukta okuyup devam serisini neredeyse bütün kitapçılarda aradığım müthiş eser. Büyük Milletimizin kurtarıcısı ve efendisi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN büyülü yaşamına dair harika bir bakış, olağanüstü bir içerik… Tebrikler Syn. ÇAĞIL.

  Beğen

 140. hangi psikolojiyle yazdığnızı merk etmiştim ?. . ama gerçekten çok güzel bir kitap. . 2cisinide en kısa zamanda okucam

  Beğen

 141. “Kod 0” ‘ı 2 yıl önce almıştım. inanılmaz sürükleyici bir konusu var. kaldı ki hayatım boyunca Atatürk ile ilgili olan her konu ilgimi çekmiştir zaten. yazar Kürşat Burak alışılagelmiş gerilim ve sürükleyici romanlara nispeten daha farklı bir tema işlemiş. diğer serilere henüz başlamadım ama en kısa zamanda onları da takip edeceğim.

  Beğen

 142. Kitabı büyük bir beğeni ile okudum. Bir insan nasıl olurda böyle bir kurgu yaratabilir diye aklımdan geçmedi de değil doğrusu. Gayet akıcı ve anlaşılır bir dille yazılmış. İnsanı alıp o diyarlara götürüp olayı bizzat içinde yaşatmasını çok iyi başarmış. Okurken çok keyif aldığımı itiraf etmeliyim. 2.seriside elimde hemen okumak istiyorum. Zaten tam can alıcı yerde bitirmiş romanı. Bu konuda da kendisini tebrik edemeden geçemeyeceğim. 2. Serinin de sürükleyiciliğinden şüphem yok. Bilgine, Yüreğine ve Bileğine sağlık arkadaşım. 3. üncüyü de sabırsızlıkla bekliyorum.Tabi bununla da kalmasın diğer eserlerinizi de okumak için sabırsızlıkla bekliyor olacağım. Herkese tavsiye ederim. Başarılarınızın devamını diliyorum.

  Tebrikler! Sayın Kürşat Burak Çağıl.

  Beğen

 143. Yonca Operasyonu öyle etkileyici olmuş ki, müthiş bir zeka ürünü. Kişilerin ,olayların etkisinde kalmamak mümkün değil. Heyecanla bir araya getirilip önümüze sunulmuş. Gerçekle hayal dünyasına gidip gidip geldim hadi canım bu kadar da değildir dedim. Kurgu olmasına nazaran duydu seline kapılmadan okumak içten bile değil. Gelecek nesillere birşeyler bırakmak istiyorsak mutlaka kütüphanelerimizde yer almalı bu tür eserler. Nette sıradışı programını ararken tesadüfen dinlediğim Sayın K.Burak Çağıl’a , araştırmalarından , bilgi birikiminden, kültüründen ve bunları bir araya getirip cesur yüreklilik ile kaleme almasından dolayı minnettarlığımı arz etmek isterim. 3. Seriyide sabırsızlıkla bekliyor olacağım. Saygılar…

  Beğen

 144. kitaptaki gerçekler etkiledi beni ama bunları herkez anlamak istemez halen bile garip bakışlar içinde kalabiliriz ama burak bey sizi destekliyorum

  Beğen

 145. Burak Bey KOD 0 – Atatürk`ün son Vasiyeti ve KOD 0 – Yonca Operasyonu
  ikisinide zevkle okudum. Insallah devami gelir. Herkesede tavsiye ederim.
  Tesekkürler

  Beğen

 146. 1.bölüm gerçekten çok büyüleyici bir kitaptı okumak biraz hafif kalır bütün kitap adeta bir bardak su gibi bi içimde bitiyor bilgi ve sürükleyicilik çok iyi bir biçimde kendini gösteriyor okurken çevrenizdeki her şeyi sorgulamanızı sağlıyor sahip olduğumuz gerçekleri bi anda karartıp yeni gerçekleri düşünmeyi anlatan bir kitap tarih sır ve macera tutkunları için kaçırmaması gereken bir eser

  Beğen

 147. oldukça fazla okurum ,uzun zamandır böylesi ilginç bir kitap okumamıştım. Düşünebilen birçok insanın alsında kafasını karıştıran ,arada sırada ‘noluyo,ben kimim’sorular bu kitapta yanıt arıyor..çok yanıt var ama hangisi gerçek..sanırım yaşayarak öğreneceğiz.Okurken sık sık hangisi gerçek hangisi kurgu şokuyla kitaba ara verdim..Burak bey’e bunu da somalıyım şunu da sormalıyım diye kafamda notlar aldım (kitapçısı bana oldukça yakın) ama onun ikinci devam kitabı olan YONCA ‘yı almaya gittiğimde tüm soruları unuttum çünkü heyecan verici kitabını sordum..daha doğrusu bunu nasıl yazabildiği..
  tebrik ediyorum! müthiş…
  nihal
  nihalharmanli.blogspot.com

  Beğen

 148. Tek kelimeyle harika bi kitap.. Gerçek mi kurgu mu olduğunu öğrenmeyi sonraya bıraktımm ve o kadar gerçekçi ki.. en çok Atatürk ün kod 0 la vedalaşma anından etkilendim.. ağladım resmen.. kitabınızz çok çok harika.. başarılarınızın devamını dilerim..

  Beğen

 149. Kod 0 “Atatürk’ün Son Vasıyeti” Ancak 7.Baskısında Tanıdığım Bu Kitap Gerek Kapak Tasarımıyla Gerekse Muhteşem Kurgusuyla Beni Çok Etkiledi..Hayatım Boyunca İki Günde Büyük Bir Heyecanla Hiç Sıkılmadan Okuduğum Çok Nadir Kitaplar Arasında Yerini Aldı.Sayın Kürşat Burak Çağıl’ı Yazdığı Bu Güzel Eserlerden Dolayı Tebrik Ediyorum..

  Beğen

 150. Tek kelime ile özetliyorum “inanılmaz”..
  yazarımıza böyle bir şaheser ile bizleri buluşturduğu için sonsuz teşekkürler..
  başarılarınızın devamını dilerim..
  saygılar..

  Beğen

 151. Sadece kapağındaki işaretler ve arkadaki yazıdan dolayı aldığım bu kitabın beni bu kadar etkileyeceğini hayal bile edemezdim.Gerçeklerle hayal denilenlerin zekice harmanlanıp, anlayana çok güzel mesajları olan sürükleyici bir roman.Özellikle böyle bir dönemde böylesine cesur bir yazarı tanımak benim açımdan çok güzel ve umut verici bir duyguydu.3.seriyi heyecanla bekliyorum.Sayın Kürşat Burak Çağıl’ ı yazdığı bu güzel eserlerden dolayı tebrik ediyorum…

  Beğen

 152. Bunu bir eleştiri değil tespit olarak algılayalım;kitabın başında ay ve yıldız teşkilatındaki kodların görev yaptığı sürece birbirlerini tanımadıkları yazılıyor.Sonrasında ise kodlar bir araya gelip operasyon yapıyorlar,genç araştırmacı denen şahsın brifingi cümbür cemaat dinleniyor.Okuduktan sonra okuyucunun kafasında soru işareti bırakan bir durum.Ve şahsen beni sıkan ve yıpratan bir tema;marduk ve insanlara etkisi.Bu konu çok işlenmiş;üstelik aynı mesaj döndürülüp dolaştırılıp sunulmuş. Dediğim gibi bunlar kitabın değerini düşerecek detaylar değil ama.Fark ettiğim birşeyi paylaşmak istedim.

  Beğen

  1. Selamlar,

   Öncelikle yakın ilginize teşekkür ederim. Görüşleriniz çok değerli. Ancak bir konuya açıklık getirmek isterim. Siz de takdir edersiniz ki kurgu romanların içiçe geçmiş halleri bazen akılları yorabilir ve ince detaylar anlatanabilir. Merkezin Kod’ları yani ajanları belirli bir dönem boyunca birbirlerini görmeyen, bilmeyenlerdir. Lakin zamanla eş görevler alıp tanışıklıkları oluyor. Ayrıca yemin törenlerinde zaten tanışıyorlar bir şekilde ancak sonrasında tekrardan kopuyorlar. Çoğu bağımsız göreve atanıyor. Ayrıca toplantı olan yerde sadece üst düzey yetkililer var. Kodlar yok. (Kod 56 hariç) Aslında en önemlisi ilk defa bu kadar öenmli bir olay ile tüm ekip bir araya geliyor. Lakin gelenler sadece üst düzey yetkili kişiler. Merkez teşkilatı içerisinde birçok birim mevcuttur. Marduk ve insanlar arasındaki ilişki ise 2. ve 3. bölümlerde biraz daha anlatılıyor. Esas olarak 4. ve 5. bölümlerde netleşecektir. İnşallah diğer bölümleride okuma imkanınız olur ve değerli içten yorumlarınızı okuyabilirim.

   Saygılar Sevgiler.

   Beğen

 153. Beni aydınlattığınız,üşenmeden yazdığınız için ben teşekkür ederim.Kafamdaki soru işaretleri azaldı diyebilirim:)Genç araştırmacının heyecanlı brifingine odaklandığım için ortamda bulunan kişilerin kimler olduğunu gözden kaçırmışım sanırım.İlk boş vaktimde diğer bölümleri de okuyacağım,şimdiden heyecan sardı beni.Tekrar teşekkür ediyor ve kaleminize kuvvet diyorum…

  Beğen

 154. Aslında çok detaylı irdelemedim diyebilirim.Hatta eleştirmeden önce de düşündüm hayli.Sonra içimde kalmasın yazayım dedim.Ayrıca siz emek verip yazmışsınız,sayenizde bizlerde bilgileniyoruz.Bu arada diğer kitapları nerden satın alabiliyoruz?

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.