Dedim Ya Küçükken Başlamış Herşey..

Küçükken Aklımıza Aşılamışlar, Sevdiğimiz Birine Çiçek Vermemiz Gerektiğini. Ve Sevdiğimiz Fısıldamış Kulağımıza En Çok Sevdiği Çiçeği. Çekinmemiş, Koşa Koşa Gidip Koparmışız O Çiçeği Dalından. Hoyratça. Düşünmeden. Aklımızda Sadece Sevdiğimiz Varken.
Evet! Öğretmemişler Aslında Sevdiğimiz Şeyleri Koparmaktansa Korumamız Gerektiğini. Anlatmamışlar Aslında Her Güzel Şeyin Dalında Güzel Olduğunu. Gösterememişler Her Kopanın Aslında Solmaya Yüz Tuttuğunu. Anlatamamışlar Aslında Tüm Çiçeklerin Zaten Sevdiğimizin Olduğunu. Sevdiğimize De Söylememişler Aslında Onların Da Birer Çiçek Gibi Olduğunu.
Dedim Ya Küçükken Herşey Başlamış Ama Yarım Kalmış Herşey. Koparmakla Başlamış Hayatlarımız. Gülü Dalından Koparmakla. Gülü Toprağından Ayırmakla. Susuz Kalmış Onca Gül. Gözyaşları Bile Görülmemiş. Ne Komik, Ayrılanların Sembolü Dahi Olmuş Zamanla. Sevdiğimizin Gözyaşları Arasında. Terk Edilmiş Bir Kavanoz İçerisinde. Kurumuş, Kurumuş. Sonra Saklanmış Birkaç Sayfa Arasında. Sevdiğimizi Unuttuğumuzda Onu Da Unutmuşuz O Anlar Arasında. Hem Sevdiğimizi Hem De Sevdiğimizin Çiceğini Koparmışız Bu Sefer Hayatımızdan.
Farkedememişiz Her Kopan Sevgili Gönül Bahçemizden Kopmuş Aslında. Yetinmemişiz Daha Çok Sevgili Aramışız Peşisıra. Her Giden Sevgili Arkasında Çiçek Kalmamış Gönül Sarayımızda.  Kurumuş Çorak Çöllere Dönmüşüz Aslında. Sonrasında Serap Başlamış Aslında. Her Gördüğümüzü Severim Sanmışız. İşte En Büyük Aldatmacamızda.
Dedim Ya Herşey Küçükken Başlamış!
Belkide Sırf Bu Yüzden Sevmeyiz Aslında. Çünkü Sevdiğimiz Herşeyi Kopartırız, Yaşatacağımız Yerde!
(KBÇ)

Yorum

Your email address will not be published.